Общество

Писанка – символ, оберіг, який розкриває дитячу душу і впускає в неї всю красу світу

Писанка – символ, оберіг, який розкриває дитячу душу і впускає в неї всю красу світу

pus1Стає доброю традицією напередодні Великодня проводити фестиваль писанкарства «Писанковий рай», у якому беруть участь вихованці шкіл району. Цьогорічний конкурс-огляд проводився під патронатом народного депутата України, президента Громадської Спілки «Соціальний Рух Поваги» Віктора Остапчука при благословенні Високопреосвященнішого Єлисея Архієпископа Ізюмського і Куп’янського. У районному етапі взяли участь 14  шкіл району.

Проведення даного конкурсу – це маленьке свято, бо наша українська писанка, це не просто красиво, яскраво розмальоване яєчко, це – оберіг. Писанка веде свій родовід з давніх-давен, в ній народ відтворює своє бачення прекрасного, створює святковий настрій, її символами бажає щастя й добра всім без винятку.

pus2Того дня, піднявшись на другий поверх РБК, відразу ніби потрапила у казковий світ писанкарства. Всі діти дуже постаралися і підготували цікаві виставки, які потім й презентували. Роботи представлені у різних техніках, різні за складністю виконання та виконані дітьми різних вікових категорій. 

Від розмаїття писанок, рушників, ікон, картин голова йшла обертом. Душа радіє від того, які талановиті підростають діти, прагнуть реалізуватись у творчості. Чим далі рухалася рядами представлених робіт, тим більше захоплювалася, просто очі розбігалися. Всі гарні.

Наймасштабніше на фестивалі були представлені писанки, розписані й зроблені власноруч школярами. Та діти мали можливість представити не лише писанки, а й інші великодні вироби, малюнки, вишивки тощо.

pus3Переможців обирали в 4 номінаціях – писанки з яєчної шкаралупи, бісеру, дерева і оригінальний жанр.

Нелегко довелося шановному журі, адже дійсно було дуже важко обрати кращих з кращих, але порадившись між собою, вирішили, що абсолютним переможцем стає Борівська ЗОШ №1, представники школи отримали приз – магнітолу.

Серед номінації писанки з яєчної шкаралупи І місце за Борівською ЗОШ №1, друге  і третє – за Піско-Радьківською і Підлиманською школами. Писанки з бісеру найкращими були у Борівської ЗОШ №2, ІІ і ІІІ місця за Шийківською і Новоплатонівською школами. У номінації писанки з дерева найкращими виявилися Підвисочанська, Вищесолоненська і Богуславська ЗОШ, вони відповідно отримали перше, друге і третє місця. 

В оригінальному жанрі найкращими визнано писанки Піско-Радьківської ЗОШ, ІІ і ІІІ місця – за Бо-рівською ЗОШ №1 і Чернещинським НВК.

Всі шкільні колективи отримали Дипломи за участь, паски, а переможці у номінаціях – художні набори.

Олена КОЛЕСНІКОВА.