Общество

Ліс – наше багатство

Ліс – наше багатство

lis2Ліс – це слово асоціюється у нас із усім найпрекраснішим, з чимось загадковим і водночас таким легким і спокусливим.. Він манить всіх, у своїх мріях нас відносить у найкрасивіші куточки Всесвіту, врешті-решт стає нашою втіхою і схованкою від гамірних днів.

 

Але не розумію наших жителів та гостей району, які наше неземне багатство перетворюють на сміттєзвалище, знищують молоді насадження та нехтують правилами поведінки в лісах при наступанні пожежонебезпечного періоду. Шановні, ви тільки на хвилинку уявіть, що наш ліс згорить і  залишиться пустеля, а до цього - недовго. Лише в минулому році силами лісової охорони спільно з працівниками РВВС, СДПЧ – 60, громадськістю, під час  спільних рейдів по виявленню порушень лісового законодавства було притягнуто до адміністративної відповідальності 55 осіб, в тому числі за ст.    77 « Порушення правил пожежної безпеки в лісах України» -  17 чоловік, за ст. 73 « За-смічення лісів побутовими відходами та покидьками» -  10 чоловік, за ст. 65 «Незаконне вирубання, та пошкодження дерев і чагарників до ступеня неприпинення росту» -14 чоловік,  за  ст. 63 «Незаконне використання земель Державного лісового фонду» - 14 чоловік. Все це вказує на те, що всі ми не думаємо про майбутнє наших дітей та  онуків.  Тільки уявіть, як все- таки гарно, коли тебе оточують дивні,   казкові ство-ріння - діти природи –  дерева, кущі,  пахучі трави. Там, у лісі, все так просто, без пафосу, без суєти та гламурних блискіток, бо це - природа, наш справжній світ і наше майбутнє.  

  Пожежонебезпечний період розпочинається з моменту сходження снігового покриву навесні і триває до настання стійкої вологої осінньої погоди або утворення снігового покриву. В цей період лісовій охороні Борівського лісництва та лісопожежній станції лісництва додається роботи: необхідно стежити за дотриманням правил відпочинку відпочиваючими, дотриманням правил пожежної безпеки іншими користувачами,постійно вести цілодобове чергування.

Хочеться нагадати сільгоспвиробникам, поля яких межують із  лісовими насадженнями, про заборону спалювання стерні та сухої трави на полях, винні в порушенні несуть адміністративну відповідальність, у вигляді  штрафу до 1700 гривень, якщо це порушення не тягне за собою кримінальну відповідальність.

Щиро вітаю усіх борівчан з усіма весняними святами, зичу міцного здоров’я, мирного неба, добробуту, благополуччя.

Олександр ЛИСЕНКО.

Лісничий Борівського лісництва.