Советы юриста

Держава оплачуватиме послуги безоплатних адвокатів в залежності від складності справ

Держава оплачуватиме послуги безоплатних адвокатів в залежності від складності справ

Кабінет Міністрів затвердив порядок оплати послуг адвокатів, які надаватимуть безоплатну вторинну правову допомогу особам, затриманим в адміністративному або кримінально-процесуальному порядку, а також у кримінальних справах. Згідно з постановою, розмір винагороди адвокатів за надання вторинної правової допомоги запропоновано здійснювати погодинно з урахуванням багатьох факторів. Зокрема, враховуватиметься ступінь тяжкості злочину, коефіцієнт складності справи, стадія провадження у справі, повнота участі адвоката у відповідних процесуальних діях, враховуватиметься робота у святкові або неробочі дні тощо.

Постановою затверджено методику обчислення розміру винагороди адвокатів, які надають вторинну правову допомогу у кримінальних справах. Розмір оплати за годину роботи адвоката встановлено на рівні 2,5% мінімальної заробітної плати, визначеної законом на час надання послуг адвокатом.
Прийняття постанови дозволить економічно обґрунтовано і справедливо вирішити питання оплати послуг адвокатів, які надають вторинну правову допомогу особам, затриманим в адміністративному або кримінально-процесуальному порядку, а також у кримінальних справах.
Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» з 1 січня 2013 року безоплатна вторинна правова допомога повинна надаватися адвокатами особам, до яких застосовано адміністративне затримання та арешт; підозрюваним у вчиненні злочину особам, які затримані органами дізнання та слідства; особам, до яких як запобіжний захід обрано взяття під варту; особам, у справах яких відповідно до положень Кримінально-процесуального кодексу України участь захисника є обов’язковою.
С.В. Алєксєєнко.
Начальник РУЮ.