Общество

Небайдужі до майбутнього держави 2013

Небайдужі до майбутнього держави

madergСучасна молодь не дуже активно цікавиться політикою. Юнаки та дівчата захоплюються новітніми технологіями, вивчають по декілька іноземних мов, цікавляться культурою, побутом різних народів, вони вміють відстоювати свої думки, погляди. Політика ж для більшості з них - на останньому місці. Але є молодь, яка вже сьогодні готова будувати майбутнє, яка знає напевно, як допомогти  людям стати заможнішими, щасливішими, що потрібно зробити, щоб наша країна розвивалася й міцніла з кожним днем. 

З 15 березня на території Харківської області для учнів 10-11 класів проходив освітній проект «Познайомся з губернатором». Ініціатором і організатором такого проекту виступила орга-нізація «Молоді регіони».

Мета проекту - дати молоді уявлення про роботу місцевої влади. На переможців чекає зустріч з головою Харківської обласної державної адміністрації Михайлом Добкіним.

Учні  загальноосвітніх шкіл Борівського  району,  небайдужі до майбутнього держави, у творах на тему «Чому молодь повинна цікавитися політикою» і «Я став губернатором. Що я зроблю для Харківщини? » ви-словили цікаві думки. Переможцями районного етапу стали Тетяна Ткачова, учениця 10 класу Борівської ЗОШ №2, Любов Грабар, учениця 11 класу, Олександр Жук, учень 10 класу Борівської ЗОШ №1, Ольга Глущенко, учениця 10 класу Дружелюбівської ЗОШ, Яся Голуб, учениця 10 класу Першотравневої    ЗОШ, Альона Дзюба, учениця 10 класу Богуславської ЗОШ, Анастасія Волохай, учениця 11 класу Чернещинського НВК, Валерія Хватова, учениця 10 класу Шийківської ЗОШ, Юлія Калмикова, учениця 11 класу Підлиманської ЗОШ.

На цьому тижні  учасники проекту зустрілися з головою районної державної адміністрації, з селищним головою, депутатом обласної ради, відвідали районну організацію Партії регіонів, Борівське  комунальне підприємство теплових мереж. Микола Кравцов, Олександр Тертишний та Сергій Федченко розповіли про свою роботу, поділилися з молоддю планами на майбутнє селища і району. Цікавою для старшокласників була екскурсія в Борівське комунальне підприємство теплових мереж.

Під час зустрічей учні активно ставили питання, цікавилися, які зміни відбудуться в районі найближчим часом, що буде зроблено для молоді, які перспективи очікують їх після закінчення навчальних закладів. 

Молодь - це наше сьогодення і саме від неї залежить, яким буде наше майбутнє. Якщо в політику при-йдуть молоді люди, небайдужі до майбутнього своєї держави, якщо молодь не стоятиме осторонь важливих суспільних питань, ми пишатимемося своєю країною і тим, що народилися й живемо в Україні.

Учасники проекту «Познайомся з губернатором» у своїх творах впевнено заявили: молодь повинна брати активну участь у політиці!

Любов Грабар, учениця 11 класу Борівської ЗОШ №1: «Я вважаю, що юне покоління - це коріння України, її фундамент, і тільки ми можемо побудувати молоду державу з новими рамками, ми зможемо розвинути нашу економіку, наші політичні відносини, але, звичайно, без підтримки освічених у цьому напрямку людей нам зовсім не обійтися. Просто треба навчитися співпрацювати один з одним, давати можливості підростаючому поколінню вносити свої корективи в політичні питання, адже все не стоїть на місці, а розвивається».  

Юлія Калмикова, учениця 11 класу Підлиманської ЗОШ:

     «На Аскольдовій могилі –

Український цвіт! -

По кривавій по дорозі

Нам іти у світ –

згадуються рядки поезії «Пам’яті тридцяти», цей вірш присвячений молодим людям – київським студентам і гімназистам. Що змусило їх , «славних, молодих» покласти голови у нерівному бою? Це небайдужість до долі народу, любов до України. Ми, молодь ХХI ст., теж хочемо жити життям нашої держави, цікавитися її проблемами, радіти успіхам. Тому що й Україна –  молода країна».

Тетяна Ткачова, учениця 10 класу Борівської ЗОШ №2: «Мрію після за-кінчення школи вступити до Університету внутрішніх справ. А взагалі  хочу мати не одну професію. І якщо мені поталанить, то після закінчення університету  вступлю до Інституту при Президентові України. Хочу йти в політику!  Хочу вільно висловлювати свою думку. Я буду з гідністю жити і працювати, робитиму все з чистою душею і добрим серцем.

Приємно, що молодь вже сьогодні замислюється над  майбутнім рідного краю, країни.  Переможці районного етапу конкурсу в творах на тему « Я став губернатором. Що я зроблю для Харківщини?» поділилися перспективними планами розвитку Харківської області і своєї малої батьківщини».

Анастасія Волохай, учениця 11 класу Чернещинського НВК: «Серед святинь, що цінує кожна людина, на першому місці стоять родина та рідний край. Де б ми не були, завжди з теплотою згадуємо рідний дім, дорогі серцю місця. Для мене - це моє рідне село Чернещина, де працюють мої батьки, де хочу працювати і я, примножуючи його багатства, залишаючи свій внесок у його добробут.

На жаль, молодь не лишається жити в рідному селі. Причину вбачаю у відсутності робочих місць. Більшість випускників школи закінчують ВНЗ і шукають роботу в Харкові чи деінде. Виїздять із села і молоді сім’ї, лишаючи дітей на дідуся й бабусю. Це дуже гостра й актуальна проблема, адже дітям не вистачає саме батьківської турботи й материнської ласки.

     Припустивши думку, що я губернатор, хочу за-пропонувати одне з рішень проблеми зайнятості в селі: створити центри виробництва та переробки харчової продукції, сектори будівельної індустрії середньої потужності в селах.

    Для села це будуть робочі місця, можливість переробити власну продукцію з приватного господарства, що, в свою чергу, сприятиме зростанню соціального добробуту громадян, поліпшенню демографічної ситуації».

Альона Дзюба, учениця 10 класу Богуславської ЗОШ: «Чим утримати молодь у селі?    Як губернатор  я маю подбати про це. Будинки культури, спортивні майданчики, улюблена робота - ось що врятує село сьогодні. Я ще не губернатор, але мене турбує стан колись величної споруди - нашого Будинку культури. Можливо, свою діяльність  на цьому відповідальному посту я б почала саме з нього. Це був би мій перший, можливо, невеличкий, але такий важливий для мене крок.»                                    

 Яся Голуб, учениця 10 класу Першотравневої ЗОШ : «На мою думку, найголовніше на сьогодні- поліпшення екології: озеленення сіл, міст. Розумною пропозицією є і прикрашення нашого краю: вулиць, дворів, парків різнокольоровими барвами ароматних квітів, які б створювали атмосферу затишку, доброти, людяності, взаєморозуміння. Тому найперше моє бажання - вселити в душі людей бачення прекрасного».

Олександр Жук, учень 10 класу Борівської ЗОШ №1: «Отже, я став губернатором. Що ж зроблю для Харківщини? По-перше, однією з найголовніших моїх цілей буде співробітництво з багатьма міжнародними фондами, за сприяння яких покращиться економічне становище Харківщини, в область будуть приходити  інвестиції, що підуть  на розвиток молоді, науки, спорту, культури і т.д.  Буду підтримувати непартійні організації, які спрямовані на розвиток демократії, культури, науки, молоді, спорту  на Харківщині.

Молодь - це наше майбутнє. Комусь із школярів або студентів Харківщини обов’язково випаде шанс  стати депутатом або ж навіть губернатором. Тому однією з моїх найголовніших цілей буде організація різноманітних конкурсів, олімпіад для молоді, таких як «Познайомся з губернатором» , «Місцеве самоврядування - це ми». Це дасть змогу юним учасникам дізнатися багато цікавого про принцип роботи влади, місцевого  самоуправління.

Тетяна ГУНЬКО.