Общество

Ви відомі сьогодні кожному – не ім`ям своїм, а бідою

Ви відомі сьогодні кожному – не ім`ям своїм, а бідою

198626 квітня 1986 року розпочато відлік Чорнобильської катастрофи. Вона вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом невідомої раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне наступне покоління. Ця трагедія ввійшла в історію в усі хро-ніки людства як невигойна рана на тілі України. Надто дорого заплатили й ще до-платимо за Чорнобиль.

Ту мирну весняну українську ніч на берегах Прип’яті люди ніколи не забудуть. Вона була, як зараз усім здається, найтихішою. І не віщувала біди. А біда вже занесла свій меч над нашою землею із 25-го на 26 квітня о першій годині 23 хвилині, коли всі безтурботно спали.

 

І хоча далеко від міста трагедії знаходяться землі Борівського району, її мешканці не стали осторонь біди, яка в одну мить навалилася на Україну та її сусідів – Росію та Білорусію. Наслідки цієї екологічної катастрофи відчули в     багатьох країнах західної та північної  Європи. Перед людством стало чимало проблем. 

В ті тяжкі для країни дні працівники підприємств, організацій та установ району безпосередньо взяли участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Вже в квітневі дні до зони з Борівського району було відряджено понад сто чоловік. Тридцять вісім одними з перших займались дезактивацією території, доріг, надавали допомогу в підтримці правопорядку та охороні забрудненої території. Це   Павло Степанович Богуславський, Олександр Григорович Калюга, Анатолій Васильович Борщов, Володимир Ілліч Волков, Микола Федорович Єдімент, Олександр Васильович Мішура, Василь Михайлович Шерстюк, Віктор Андрійович Попович  та інші.

Першим важко,

ви ж були найперші.

Із вогню у полум`я

ступили,

Не до подвигів і не до

звершень -

Ви ж собою людство

заступили.

Минуло чимало часу від  дня Чорнобильської катастрофи, але й до цього часу свіжі в пам’яті ліквідаторів події тих днів,  це люди великого морального духу та обов’язку.

На сьогодні в нашому районі проживає 145  чоловік, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС, в тому числі 74 учасника  ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які ціною власного здоров’я закрили нас від страшного лиха.      

Переселенців, які покинувши рідні гнізда, змушені були виїхати з чорнобильської зони, в районі налічується 35 чоловік. Сім’ям, що прибули до ра-йону із зон, уражених атомом, було надано житло.

За час, що минув після аварії на Чорнобильській атомній електростанції, вже 39 чоловік, які мали стосунки з підступним атомом, пішли з життя.

І сьогодні, в день 26-ої річниці Чорнобильської трагедії, я хочу висловити щирі слова подяки усім нашим чорнобильцям. Наш земний уклін, довічна вдячність усім тим, хто, ризикуючи своїм здоров’ям і життям, ліквідовував наслідки аварії на Чорнобильській АЕС. Ми повинні пам’ятати поіменно героїв, які першими вийшли на лінію вогню. Пам’ятати біль і горе людей, які втрачали рідних, свої домівки, для яких життя розкололось в ту страшну ніч. Пам’ятати, щоб ніколи цього не повторилось, адже кожен із нас хоче, щоб і трава була зеленою, і вода чистою, щоб квітли квіти і сади.

Галина Булочкіна.

Головний спеціаліст по роботі з чорнобильцями управління праці та соціального захисту населення Борівської РДА.