Общество

ЩО ХВИЛЮЄ ЧОРНОБИЛЬЦІВ

ЩО  ХВИЛЮЄ ЧОРНОБИЛЬЦІВ

chornob1Відбулося засідання координаційної ради з питань соціального  захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.   В ньому взяли участь за-ступник начальника головного управління Пенсійного фонду України у Харківській області  Тетяна Піпченко, заступник директора департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації Тетяна Єрміліна, голова Борівської райдержадміністрації Віталій Кіян, начальник управління Пенсійного фонду України у Борівському районі  Валентина Богуславська, начальник управління праці та соціального захисту Борівської РДА Оксана Гамора.

На засіданні були присутні чорнобильці, які задали ряд запитань,  що в основному стосуються нарахування та виплат пенсій громадянам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, невиконання  рішень судів різних інстанцій щодо перерахунку та виплат пенсій, надання (як на їхню думку) недостовірних даних про заборгованість по виплатах, встановлення  статусу чорнобильця.

Вони були викладені у колективному зверненні та  у виступах від імені всіх присутніх Сергія Тарасюка, Микола Єдимента, інших товаришів.

chornob3Доповідаючи по насущній проблемі, Тетяна Піпченко  пояснила, що в Україні діють закони, які регулюють нарахування та виплату пенсій різним категоріям населення. Так, трудові пенсії виплачуються за рахунок Пенсійного фонду, який формується з відрахувань із заробітних плат працюючих.   Для чорнобильців  діють спеціальні закони, а виплати здійснюються з державного бюджету.

У Пенсійному фонді існує єдиний реєстр  по всіх судових рішеннях, виплати за якими не проведено. Кожний чорнобилець  може ознайомитися  з даними реєстру, які стосуються тільки його особисто.

Всі реєстри направляються в Пенсійний фонд України  та  до міністерства юстиції України, ведеться їх облік, але кошти не виплачуються з-за відсутності фінансування на ці цілі.

Тетяна Іванівна також наголосила, що  підставою для нарахування пенсії в розмірі більше від мінімального, є довідка про зарплату. Якщо підприємство  офіційно ліквідоване, такі довідки видає спеціальна комісія, створена при обласній держадміністрації.

Щодо встановлення  статусу чорнобильця, то цим займається не  Пенсійний фонд, а управління     праці     та соціального захисту населення.

На закінчення Т.І. Піпченко сказала, що кожному чорнобильцю по кожному  запитанню буде  надана конкретна відповідь управлінням  Пенсійного фонду України у Харківській області. Також буде надана відповідь на колективне звернення.

Виступаючи на засіданні координаційної ради, голова райдержадміністрації Віталій Кіян   дав доручення  на підставі перевірки керівників обласного масштабу з виїздом на місце дати відповідь заявнику і голові РДА та опублікувати її на сторінках газети «Трудова слава».

Любов МУХІНА.