Общество

Збережемо ліс від пожеж

Збережемо    ліс від пожеж

Значне підвищення пожежної небезпеки зумовлене стійким зростанням відвідування населення лісових масивів.

Причиною виникнення основної кількості лісових пожеж (до 83%) зазвичай є необережне поводження з вогнем у лісі та самовільне випалювання сухої рослинності і її залишків поруч з лісовими масивами на сільгоспугіддях, поблизу доріг, населених пунктів.

Пожежонебезпечний період розпочинається з моменту сходу снігу весною і триває до початку  стійких опадів восени.

Під час пожежонебезпечного періоду забороняється доступ населення і заїзд автотранспорту в хвойні ліси. Забороняється також спалювати сміття, стерню та суху траву в смугах відведення залізниці та інших місцях, що прилягають до лісових масивів.

Згідно статті 77 Кодексу України про адміністративне правопорушення, за самовільне випалювання сухої трави або її залишків, порушення протипожежного стану в лісах на громадян накладається штраф від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів, на посадових осіб - від 70 до 100 неоподаткованих мінімумів, якщо їхні дії не несуть кримінальної відповідальності.

З метою попередження виникнення лісових пожеж та виявлення порушень лісового кодексу протягом всього пожежонебезпечного періоду, починаючи з березня і до листопада, державна лісова охорона Борівського лісництва разом з працівниками райвідділу ВС, пожежної частини інформують відпочиваючих про те, що на сьогоднішній день найвищий  5 клас пожежної небезпеки.

В лісництві цілодобово чергує пожежний автомобіль, світловий день на спостережній вежі - вартовий, який підтримує радіо-зв’язок з черговими в лісництві.  Лісова охорона оперативно виявляє місце та ступінь пожежі. Тож саме працівники лісу найпершими намагаються подолати силу вогню та попередити наслідки пожежі.

Шановні борівчани та гості району, дбайте про безпеку в лісі, пам’ятайте, що ліс - це легені нашої планети, і від нас в першу чергу залежить збереження чарівного куточку нашого краю.

Олександр ЛИСЕНКО.     

Лісничий Борівського лісництва  ДП Куп’янського лісгоспу.