Общество

Причина більшості пожеж — людська недбалість

Причина більшості пожеж - людська недбалість

lisberegit1Ліс - наше безцінне багатство. Немає кращого за ліс місця для відпочинку з його красою та величчю. Але жителі та гості району  не завжди усвідомлюють значення лісів.

Щорічно з настанням пожежонебезпечного періоду спостерігається різке збільшення кількості лісових пожеж. Особливо часто виникають пожежі у період свят і вихідних днів, коли велика кількість громадян відправляється в ліс на пікніки. Відпочинок у лісі часто закінчується лихом для природи та величезною проблемою для лісників. Пожежа - це страшне лихо не тільки для деревної рослинності, але й для всього живого. Гинуть не лише дерева, а й птахи, звірі, вигоряє лісова підстилка і верхній шар ґрунту. Причинами виникнення пожеж у лісі, у більшості випадків, є байдужість і безтурботне ставлення людини до природи: не загашені під час пікніків багаття, кинуті в підсохлу траву недопалки, а також дитячі витівки з вогнем. Щорічно в Україні лісові пожежі знищують майже 5 тисяч гектарів лісів. За статистикою майже усі пожежі стаються через людську недбалість. Для прикладу: із майже 5 тисяч лісових пожеж, що сталися минулого року в Україні, лише 24 почалися з природних причин.

Те, що створювалося природою і людиною протягом багатьох років, може миттєво загинути від вогню.

Під час горіння лісу ви-діляються отрутні гази: си-нільна кислота, фосген, а зміст кисню в повітрі падає. От чому небезпечний не стільки вогонь, скільки дим і гар від нього.

Для того, щоб попередити пожежу в лісі, необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки:

- у пожежнонебезпечний сезон не запалюйте багаття у хвойних молодняках, на ділянках ушкодженого лісу, у місцях з підсохлою травою, а також під кронами дерев;

- перед відходом з лісу багаття повинно бути ретельно засипане землею або залите водою до повного припинення тління;

- не засмічуйте ліс побутовими відходами, не влаштовуйте в них смітники.

 Пам’ятайте, що погано загашене вогнище протягом 3-5 днів приховує в собі небезпеку. Будьте уважними та обережними з вогнем!

 Якщо ви натрапили в лісі на невелику пожежу, то негайно вжийте заходів, щоб зупинити її, одночасно зверніться за допомогою в лісництво. 
    lisberegit2 Невелику пожежу може зупинити група із 3-6 чоловік без спеціальних засобів, збиваючи полум’я віником із зелених гілок, мішковиною, брезентом або одягом. Вогонь треба змітати або збивати в бік вогнища, пожежі, невеликі язики полум’я затоптувати ногами.
Якщо не вдається загасити пожежу і є загроза вашому життю, треба негайно виходити в безпечне місце. Йти потрібно у невітряну сторону, перпендикулярно до краю пожежі просіками, берегами струмків, рік. При сильному задимленні рот і ніс необхідно прикривати мокрою ватно-марлевою пов’язкою, рушником, частиною одягу.

Шановні громадяни! Не будьте байдужими! Тільки особисте бережне ставлення до лісу та власна відповідальна поведінка кожного окремого громадянина стануть оберегом безмежного зеленого багатства України.

Олександр ЛИСЕНКО.

Лісничий Борівського лісництва.