Общество

На шляху вирішення важливих соціальних питань

На  шляху  вирішення  важливих  соціальних  питань

pidlsradaНасиченим видався минулий рік для Підлиманського сільського голови Олександра Калініна та працівників  сільської ради, адже необхідно було вирішити безліч нагальних проблем. Про основні напрямки роботи розповів Олександр Калінін.

 - Олександре Васи-льовичу, розкажіть, будь ласка, які основні питання вирішувалися на сесіях Підлиманської сільської ради та на засіданнях виконавчого комітету?

 - У 2012 році було проведено 11 сесій сільської ради, на яких розглядалися питання бюджету, земельні питання, хід виконання районних і місцевих програм та ін. Також відбулося 13 засідань виконавчого комітету сільської ради, на яких було розглянуто 103 питання, пов’язаних з діяльністю громадської комісії у справах дітей, за-тверджувалися заходи до свят, надавалися дозволи на газифікацію, на проведення робіт  по благоустрою  прибудинкових територій, вирішувалися питання про розвиток особистих селянських господарств, про роботу  дошкільного навчального закладу, амбулаторії загальної практики сімейної медицини, сільського Будинку культури, про закріплення житла за дитиною, позбавленої батьківського піклування, про бронювання робочих місць на 2012 рік для працевлаштування соціально незахищених категорій населення, про заходи щодо пропуску осінньо - зимових дощових паводків, льодоходу, весняної повені та інші соціально важливі питання.

 - Чи часто звертаються громадяни особисто до Вас або до спе-ціалістів сільської ради зі своїми питаннями?

 - Так, громадяни приходять на особистий прийом до мене або до секретаря та спеціалістів нашої сільської ради. Ми намагаємося вирішити проблеми, з якими люди звертаються. За 2012 рік надійшло 160 звернень громадян. Надано 76 роз’яснень, задоволено  84 звернення.

 - У приміщенні Підлиманського ДНЗ відбулися значні зміни – тепер малюкам тепло і затишно. Розкажіть, будь ласка, детальніше про проведені там роботи.

 -  Минулого року був реалізований проект « Енергозберігаючі заходи в Підлиманському ДНЗ «Струмочок» Капітальний ремонт. Заміна вікон та дверей на металопластикові, заміна системи опалення та покрівлі» в рамках Програми розвитку територіальних громад загальною вартістю174,556 тис. грн. Кошти були отримані таким чином: за рахунок громади – 14,5 тис. грн., місцевого бюджету – 19,394 тис. грн., районного бюджету – 40 тис. грн., за рахунок обласного бюджету – 17 тис. грн., 76 тис. грн. – кошти ПР ООН. Завдяки реалізації даного проекту тепер вихованці  нашого дитсадка будуть почуватися, як удома.

 - Які  ще основні питання соціально-еконо-мічного та культурного розвитку було вирішено минулого року?

 - Закінчено роботи з освітлення вул. Молодіжної та частково вул. Кузнецова в с. Підлиман (30.453 грн з місцевого бюджету); за рахунок коштів місцевого бюджету зроблений ямковий ремонт по вул. Молодіжній на суму 4,9 тис. грн; укладений договір із СФГ «Моноліт» на очистку доріг від снігу на суму 3 тис. грн.; проводилися оплачувані громадські роботи по благоустрою с. Підлиман та с. Нижня Журавка. За рахунок коштів місцевого бю-джету на обкіс доріг витрачено 1,9 тис. грн.; за допомогою спонсорських коштів встановлений ігровий майданчик в дитячому садку; проведений косметичний ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини; за рахунок спонсорських коштів замінені вікна на металопластикові у навчальних кабінетах та облаштовані  два теплих туалети в Підлиманській ЗОШ І-ІІІ ст., але залишається невирішеним питання будівництва вигрібної ями. Навесні та восени проводилися суботники по прибиранню території сіл та прибережної зони Червонооскільського водосховища. Налагоджений вивіз твердих побутових            відходів по с. Підлиман; планується укладення договорів з власниками транспортних засобів на вивіз ТПВ.

 - На сторінках нашої газети неодноразово розповідалося про цікаві культурно-масові заходи, які відбувалися на території Підлиманської сільської ради. Розкажіть, будь ласка, про їхню організацію.

- Так, минулого року культурне життя в селі вирувало. За допомогою спонсорських коштів були проведені       масові свята в с. Підлиман на День Перемоги, Масляна, День людей похилого віку, День визволення Борівщини, День села, Свято Миколая, День захисту дітей, Водохрещення. В святі Масляної брали участь підприємці та орга-нізації, розташовані на території сільської ради. Своїми смачними та оригінальними кулінарними виробами пригостили населення вчителі та учні Підлиманської ЗОШ, вихователі Підлиманського ДНЗ, працівники АЗПСМ. Призові конкурси, запрошені артисти та святковий феєрверк зібрали небувалу кількість жителів сіл Підлиман та Нижня Журавка. Також були проведені спортивні змагання з футболу серед команд «ветеранів» футболу та юнацьких команд, відремонтовані лавки та упорядкована територія сільського  стадіону. Оновлені   стенди  і  фотовиставки в сільському Будинку культури, закуплений комплект мікрофонів, кольорове ос-вітлення для дискотек. До Дня захисту дітей, Дня Святого Миколая, на Новорічні свята за допомогою спонсорських коштів були зроблені подарунки вихованцям Підлиманського ДНЗ.

 - Як відбувається взаємодія з радою ветеранів?

- Ветерани  запрошувалися на святкування Дня Перемоги, Дня людей похилого віку, Дня визволення Борівщини, під час яких їм вручалися подарунки; зроблені акти обстеження житлових умов ветеранів та одиноких  людей похилого віку.

 - Чи приділяється увага соціальному захисту населення?

- Звичайно. Працівники Терцентру постійно відвідують  одиноких непрацездатних громадян,  робиться об’їзд жителів  сільської ради, які потребують со-ціального захисту та складаються акти обстеження їхніх житлових умов.

За звітний період працевлаштовано 32 громадянина, які стояли на обліку в центрі зайнятості, серед них – двоє дітей до 18 років  та людина передпенсійного віку. Закріплено житло за дітьми, позбавленими батьківського піклування,  двом з них заброньовано робоче місце в ССТ «Підлиманське» та СФГ «Моноліт». Поставлені на облік родини Авраменко К. І. та Чирви С. М., які постійно відвідуються комісією у справах дітей при виконкомі сільської ради.  Організовано матеріальну допомогу сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах, складені акти обстеження цих сімей. 

- Якими є основні завдання на 2013 рік?

-  Завдань на цей рік у нас чимало. Потрібно продовжувати роботу по установленню вуличного освітлення на центральних вулицях с. Підлиман, потребують відновлення генеральні плани с. Підлиман та с. Н. Журавка. Необхідно також покращити організацію торгівельного та побутового обслуговування населення, вирішити питання капітального ремонту покрівлі та  стелі амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Нагальним є питання капітального ремонту покрівлі Підлиманської загальноосвітньої школи, збір та захоронення побутових твердих відходів з території населених пунктів сільської ради, встановлення на сільському стадіоні стільців, облаштування твердим покриттям провулки с. Підлиман, які потребують ямкового ремонту.

 - Дякую за змістовну розмову.

Підготувала Тетяна КОЛЕСНІК.