Происшествия

Попередити пожежу

Попередити пожежу

Часто  причиною пожеж є спалювання сухої торішньої трави, болотної рослинності та очерету. В цьому році на території нашого району було зареєстровано вже 3 випадки виникнення масових пожеж на відкритих територіях,  дві з яких призвели до пожеж в приватних домоволодіннях мешканців нашого району, було нанесено значні матеріальні збитки власникам даних домоволодінь.

            І хоча переважна кількість даних пожеж виникає через необережне поводження з вогнем, останнім часом збільшилися випадки свідомого підпалу рослинності на відкритих територіях керівниками  господарств та приватними особами. У деяких господарствах підпалювання проводяться систематично з року в рік, незважаючи на те, що з усіма керівниками постійно ведеться про-філактична робота щодо недопущення стихійного масового спалювання рослинних залишків.

            Тому Борівський РС ГУ Держтехногенбезпеки у Харківській області вкотре звертається до керівників підприємств, організацій району, незалежно від форм власності, а також до мешканців району щодо дотримання правил пожежної безпеки та обережного пово-дження з вогнем при перебуванні на відкритих територіях району, лісах і лісосмугах. Не використовувати відкритий вогонь для знищення рослинних залишків та болотної рослинності при проведенні сільськогосподарських робіт в сільгосппідприємствах та на присадибних ділянках.

У разі виявлення порушень даних вимог та встановлення винних у свідомому випалюванні стерні, луків, пасовищ, а також ділянок, порослих степовою, водно-болотною рослинністю, торішніх рослинних залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг, залізниць, у парках і інших зелених наса-дженнях та газонів у населених пунктах, які несуть загрозу виникнення пожеж, або вже призвели до пожежі, Борівський РС ГУ Держтехногенбезпеки у Харківській області буде змушений направляти відповідну інформацію до Борівської   райдержадміністрації, органів державного контролю в галузі охорони навколишнього середовища та Борівського РВ ГУ МВС України в Харківській області для  притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності за ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Євген Тамлянкін.

Інспектор Борівського РСГУ Держтехногенбезпеки у Харківській області.