Общество

ЄВРОПЕЙСЬКІ ФОНДИ: НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ СХОДУ УКРАЇНИ

 

ЄВРОПЕЙСЬКІ ФОНДИ: НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ СХОДУ УКРАЇНИ

seminНещодавно випала нагода поспілкуватися з депутатом Харківської обласної ради Сергієм Федченком, який відвідав семінар у Польщі та поділився враження від нього.

- Розкажіть, будь ласка, про тему та мету цього семінару.

- 24 березня 2014 р. у конференц-залі готелю «Люблінянка», що у м. Люблін, Республіка Польща, пройшов семінар «Територіальне самоврядування і громадські організації в Польщі. Європейські фонди», що є заходом міжнародної зимової школи «Польський досвід управління проектами». Зимова школа організована Фундацією Ініціатив Менеджерських (Республіка Польща) та Інститутом сталого розвитку (Україна) за підтримки Програми Польсько-Американського Фонду Свободи Study Tours to Poland.

Метою проведення семінару було представлення «кращих практик» управління міжнародними проектами як з польської, так й з української сторони. В рамках роботи семінару були представлені результати проектного адміністрування Інституту сталого розвитку, Регіонального центру міжнародних проектів і програм Лозівської міської ради, Борівської, Печенізької та Харківської районних рад, а також Центру сприяння будівництва Харківської міської ради.
-Хто  брав участь у семінарі?
   - Учасниками семінару  стали представники делегації Регіонального центру міжнародних проектів і програм, а саме: співробітники Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, службовці місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування Харківської області, депутати Харківської обласної ради та районних рад, представники активних громадських орга-нізацій та бізнесу.
Представники Фундації Менеджерських Ініціатив роз’яснили стратегію фінансування міжнародних проектів з боку Європейської Комісії, з урахуванням пріоритетів нового європейського бюджетного періоду 2014-2020. «Інноваційні проекти будуть активно розвиватись в новому бюджетному періоді європейського співтовариства у бюджетний період 2014-2020», - зазначив Павло Прокоп, голова Правління Фундації Менеджерських Ініціатив. Любите играть на телефоне, но не хотите однообразных действий? Качайте взломанные игры для Android и экономьте время и силы!

 

Під час обговорення проектів із залучення міжнародної технічної допомоги до Харківської області, учасники семінару визначили, що ресурси європейських фондів використовуються лише в поодиноких випадках. «Створення консорціуму з облдержадміністрації, обласної ради, університету та Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Регіонального центру міжнародних проектів і програм дозволяє активізувати співпрацю місцевих громад з вищими навчальними закладами та громадськими організаціями для запуску проектів, що фінансуються ЄС, лише у 2013 р. в Харківській області реалізовано 55 міжнародних проектів, 12 з яких фінансуються європейськими фондами».
— Що найбільше вразило, запам’яталося?

- Зацікавило те, що учасники семінару домовились об’єднати зусилля для розробки спільних міжнародних проектів, спрямованих на обмін «кращими практиками» для регіонального розвитку Харківської області.

Щодо самого міста, Люблін - це безліч вражень, емоцій і позитиву. Люблін —невелике місто з гарною архітектурою, де вирує життя. 

Наталія Василенко