Безопасность

Бережіть автомобіль! 2013

Бережіть автомобіль!

Протягом 2013 року на території Харківської області було скоєно 99 незаконних заволодінь, розшукано – 43 транспортні засоби. На території Борівського району в 2012 році було скоєно 5 незаконних заволодінь транспортними засобами, з них 3 розшукано, 2 залишається в розшуку.

У поточному році було скоєно 1 незаконне заволодіння автомобілем.

24.03.2013 року близько 6 години ранку невідома особа шляхом вільного доступу з прилеглої території  багатоквартирного житлового будинку № 12 по  вул. 14 квартал у смт. Борова незаконно заволоділа автомобілем ВАЗ-21063 д/н 380-76 ХК, білого кольору, який належить громадянину С. Одразу після повідомлення «по гарячих слідах» співробітниками  міліції було відпрацьовано територію обслуговування,  перекриті ймовірні шляхи пересування автомобіля, але автомобіль на даний час не знайдений.

У більшості випадків незаконних заволодінь транспортних засобів їхні власники  самі ігнорують        вимоги п 15.12 ПДР України:  «Водій не повинен залишати транспортний засіб, не вживши всіх заходів, щоб не допустити його самовільного руху, проникнення до нього і (або) незаконного заволодіння ним».

Державтоінспекція звертається до власників транспортних засобів із проханням  не залишати без нагляду на тривалий час  автомобілі в нічний час доби в           неосвітлених, недоступних для огляду місцях (подвір’ях багатоповерхових будинків), у місцях великого скупчення транспорту і сторонніх громадян (біля магазинів, об’єктів  сервісу, тощо.)

            Обов’язково обладнайте автомобіль охоронною автосигналізацією, ніколи не залишайте в салоні особисті документи і документи на автомобіль.

 Пам’ятайте, що розкриття угонів часто залежить від господаря автомобіля, адже, чим швидше людина звернеться до органів внутрішніх справ, тим швидше будуть зорієнтовані наряди ДАІ, і у злочинців буде менше шансів вивезти транспортний засіб за межі міста чи області.

 Юрій Бондаренко.

Інспектор з дізнання ВДАІ Борівського РВГУМВС України в Харківській області.