Общество

Разом — дієвіше

Разом - дієвіше

razom1Станом на 1 січня 2014 року на території ради проживає - 1288 чоловік. Із них у с.Підлиман -1205, у Н.Журавці – 83 людини.

Розташовані організації та установи: Підлиманська сільська рада, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, ДНЗ «Струмок», поштове відділення, сільський Будинок культури, амбулаторія загальної практики сімейної медицини, 7 продуктових і 2 господарчих магазини, 2 кафе, 8 баз відпочинку, є футбольне поле, 2 кладовища, базове господарство - ФГ «Моноліт», транспортне сполучення – автобусний маршрут «Борова-Підлиман» та Південна залізниця.

Сільський голова Олександр Калінін на посаді перебуває з листопада 2010 року. Особливість роботи полягає в ініціативах сільського голови, який спільно з депутатським корпусом та членами виконкому зосереджує увагу на розв’язанні насущних проблем села. Основними питаннями його роботи є здійснення заходів щодо наповнення місцевого бюджету, підтримка підприємництва, поглиблений підхід до розв’язання проблем соціально-економічного та культурного розвитку, проведення земельної реформи, робота щодо соціального захисту населення, реалізації як власних, так і делегованих повноважень.

razom2Саме про це веду розмову з Олександром Васильовичем.

- Як вже сказала, стан справ на території будь-якого села залежить від багатьох складових і  насамперед від діяльності місцевої ради, сільського голови. Якщо останній працює, виходячи з інтересів територіальної громади, він злагоджено працюватиме із сільською радою в цілому, і з кожним депутатом, мешканцем окремо. За минулий рік зроблено багато, розкажіть, будь ласка, що саме?

- Продовжувалася робота по благоустрою села, вивезенню побутових відходів, освітлення, прибирання та озеленення вулиць, наведення порядку на території стадіону, прибережної смуги поблизу водосховища (пляжів) та на кладовищах. Вирівнювали грунтові дороги на провулках села, дбали про своєчасне розчищення вулиць від снігу в зимовий час.

- На території сільради працює загальноосвітня школа і Вам, як сільському голові також слід турбуватися, щоб діти навчалися в комфортних умовах.

- Так, загальноосвітня школа теж у сфері уваги сільської ради. У школі трудяться 19 вчителів і 6 працівників техперсоналу. На даний час приміщення ЗОШ опалюється сучасною модульною котельнею. Завдяки турботі директора школи Юлії Шокало та спонсорській допомозі керівника СФГ «Моноліт» Сергія Супруна, торік було встановлено 10 великих вікон у спортзалі і тепер всі 50 вікон школи - сучасні, металопластикові. Також господарство оплатило роботи по облаштуванню 2-х внутрішніх туалетів, мате-ріали та обладнання на які, подарували наші шефи, працівники Південної залізниці. Керівники СОК «Рідний край» Іван Любий та Валерій Шевченко допомогли у проведенні поточного ремонту шкільного спортзалу.

razom3- Я вже одного разу приїздила до дитсадка «Струмочок» і чесно кажучи, мені сподобалася тепла атмосфера, яка панує там, а в самому приміщенні – чистота і затишок.

- Так, наш дитсадок затишний, його відвідують 22 дитини, за якими наглядають 6 працівників, завідуюча ДНЗ Валентина Григоренко. Сільська рада разом з колективом та батьківським комітетом постійно працює над по-ліпшенням матеріальної бази закладу та умов навчання й відпочинку дітей. Завдяки фінансовій допомозі базового господарства та умілим рукам батьків торік було оновлено паркан навколо території садочка, відновлено водопостачання (установлено нову насосну станцію на новій свердловині), проведено поточний ремонт у груповому приміщенні, харчоблоці та пральній.

- У Підлимані завжди вирує спортивне життя, на вашому стадіоні часто проводяться футбольні змагання.

- Так, у нас проводяться як районні, так і сільські змагання з футболу. Торік на стадіоні спільними зусиллями ветеранів футболу села і глядачів для вболівальників встановили 60 зручних пластикових крісел. Завдяки підтримці односельчан наші команди «Форестер» і «Трактор» неодноразово займали призові місця у першості та кубках району з футболу.

- Медицина – це зона особливого опікування сільського голови, бо за допомогою до медиків звертаються практично всі жителі сільради.

- Медичне обслуговування населення проводить сімейний лікар Марина Коверіна, сімейна медсестра  Вікторія Коновалова, всього в амбулаторії загальної практики сімейної медицини трудяться 4 працівники. Заклад має аптечний пункт та забезпечений найнеобхіднішим медобладнанням, за ним закріплений легковий автомобіль. На жаль, саме приміщення амбулаторії вже старе, має аварійний дах, тому дану проблему нам слід вирішувати.

- Підлиман завжди славився   народними умільцями, аматорами сцени. Ви особисто завжди запрошуєте працівників редакції на проведення різноманітних свят.

razom4- Нашим культурним життям протягом року опікувалися працівники сільського Будинку культури на чолі з завідуючою Юлією Труш та досвідченим працівником бібліотеки Ганною Бабічевою. У нас працює 10 гуртків, з яких 6 дитячих, в них займається 100 чоловік, серед них 60 дітей.

Минулого року учасники драмгуртка «Образ» стали лауреатами обласного фестивалю «Слобожанські передзвони». У Будинку культури працюють фотовиставки «Я паросток цієї землі», «Спорт – наше життя», «Зорепад талантів», «Они сражались за Родину», «Сторінки історії села», виставки картин Лідії Носатої «Барви життя», про творчість Шевченка.

Ну а як не згадати цікаві вечори і свята, що проводяться силами аматорів СБК, школи, дошкільного закладу. Це і новорічні свята, і Водохреще, День закоханих, Масляна, Міжнародний жіночий день, День Перемоги, День молоді, День села, День людей похилого віку. На проведення всіх заходів надають спонсорську допомогу Сергій Супрун, Іван Любий, Валерій Шевченко, Сергій Синицький, Світлана Стрілець, Надія Носата, Людмила Давляшина, Олександр Носатий, Дмитро Кравчук, Світлана Колеснікова, Валентина Шевченко, Герой України Павло Солтис, директори місцевих баз відпочинку.

- Духовне життя сельчан  - теж сфера опікування сільради і сільського голови?

- Торік у червні на загальних зборах прийнято рішення про створення релігійної громади «Покрова Пресвятої Богородиці с.Підлиман Ізюмської єпархії української православної церкви». Її статут затвердив керуючий Ізюмською єпархією архієпископ Ізюмський і Куп’янський Єлисей. Громада вже зареєстрована в державному реєстрі.

Також було прийнято рішення про встановлення на в’їздах у село поклонних хрестів і про будівництво в центрі Підлиману православного храму. Документальну роботу вже розпочато, на даний час розробляється проект відведення земельної ділянки і ми сподіваємося, що цього року завдяки допомозі меценатів будуть зроблені практичні кроки на шляху будівництва храму.

- Розумію, що без проблем у селі не обходиться і більшість задумок поки що залишаються лише у мріях?

- Почну з того, що необхідно покласти тверде покриття на грунтових дорогах провулків, продовжити їх освітлення. Хоча на балансі сільради немає шахтних колодязів, але вони є в наших селах, тому їх необхідно чистити і ремонтувати. І тут ми сподіваємося на допомогу жителів.

Ще одна проблема – дах на АЗПСМ та школі. У планах – за рахунок бюджетних коштів та спонсорської допомоги замінити аварійні стелю та дах на амбулаторії. Для села просто необхідні ігровий та спортивний майданчики для молоді та дітей, а також музична (концертна) апаратура для СБК і ще багато іншого.

На все це потрібні кошти, а їх, як завжди, не вистачає. Та ще й за останній рік  виникли проблеми з оплатою за послуги і товари навіть при наявності коштів на рахунках, бо вони «зависають» в державному казначействі.

- Ваша сільрада бере участь у проекті ПРООН «Разом дієвіше». Що вже зроблено у цьому напрямку?

- Перше – що стосується інвестицій та грандів. Торік завершено 1 етап проекту ПРООН «Разом дієвіше», місцевий розвиток, орієнтований на громаду. У місцевому дитсадку замінили стару шиферну покрівлю на металочерепицю, установили сучасну систему опалення, замінили двері та вікна на металопластикові. Наприкінці року ми повністю розрахувалися за зроблене.

-Зрозуміло, що коштів на все зроблене виділено чимало.

- Так, загальна вартість робіт близько 175 тис. грн. Залучено інвестиційних коштів 80000 грн., 40 тис.грн. виділила районна рада, 17 тис. грн. – обласна,  20000 грн. сільська і 18 тис.грн. – громада.

Зараз ми беремо участь у ІІ етапі проекту ЄС та Програми розвитку ООН – улаштування вуличного освітлення з використанням ВДЕ (відновлюючих джерел енергії – енергії сонця). Підрядна організація вже отримала від ЄС 147 тис. грн. і встановлено 8 ліхтарів на сонячних батареях, що вже освітлюють у темний час перехрестя центральної вулиці Радянська. На черзі -  встановлення ще 7 ліхтарів на вул. Євдокимова та Кузнецова. Для цього ще необ-хідно 90 тис.грн. з обласної, районної, сільської рад та громади села.

У подальшому сільрада разом з громадською організацією «Відродження Підлиману» (голова В.М.Синицький) планує брати участь у різноманітних грандах із залученням інвестиційних коштів задля покращення соціального рівня усіх жителів Підлиманської сільради.

Підготувала Олена КОЛЕНІКОВА.