Закон и мы

НА ВОДОЙМАХ — НЕРЕСТ

НА ВОДОЙМАХ - НЕРЕСТ

Згідно наказу управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Харківській області №18 від 12 березня 2014 року  «Про встановлення весняно-літньої  заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об`эктах Харківської області у 2014 році» визначено наступні строки заборони на промисловий, любительський і спортивний лов риби та інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об`єктах, що знаходяться в зоні діяльності  управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Харківській області:

- з 1 квітня до 10 червня - на водосховищах та з 1 квітня до 21 травня - на річках, з 1 квітня до 30 червня - в придаткових водах річок  (любительський лов);

- з 1 квітня до 30 червня та з 20 серпня по 30 вересня, а також у темну пору доби  забороняється лов раків;

-  у період нересту забороняється організація змагань з рибальства та підводного полювання.

Визначено основні нерестовища риб. На території Борівського району - це Одноребрівська затока (або Борівська затока) і прилеглі мілководдя в центральній частині водосховища на його лівому березі між с. Новоплатонівка і смт  Борова площею в 90 га; урочище  «Великий острів» - система мілководь на лівому березі в районі смт Борова площею 150 га; Солонянська затока - система  мілководь на лівому березі в районі смт Борова площею в 450 га; ділянка на лівому березі в низів`ї водосховища біля с. Піски-Радьківські - система мілководь і група островів площею в 150 га; усі інші мілководні ділянки водосховища вздовж правого та лівого берегів.

В період нересту вестиметься посилена охорона на Червонооскільській водоймі. Регулярно проводитимуться рейди за участю працівників рибоохорони, міліції, екологічної служби. За незаконний вилов риби браконьєри суворо каратимуться як штрафами, так і кримінальними справами.

Для прикладу: лише за одного виловленого білого амура доведеться викласти штраф в сумі 15 неоподаткованих мінімумів (це 450 гривень), за ляща -300, товстолоба - 450, сома - 750, судака - 900, щуку - 600 гривень; за одного рака  - 45 гривень.

Суми, як бачите, вражають. Тож, перш ніж зібратися на недозволену рибалку, задумайтесь над її наслідками. Адже ви наносите збитки не лише своєму бюджету, а й рідній природі.

Анастасія

 ГЛУЩЕНКО.

Інспектор по зв`язках з населенням Борівського РВ УМВСУ у Харківській області.

Юрій

ШИНКАРЕНКО.

Головний державний інспектор Харківрибоохорони.