Образование

Віримо в талант і творчі сили кожного вихованця 2013

Віримо в  талант і творчі сили кожного вихованця

bdyut2013З метою сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку, виявлення і підтримки талановитих та обдарованих дітей, організації змістовного дозвілля, вдосконалення виховної роботи та розбудови системи  позашкільної освіти 28 грудня 2012 року ви-йшов Указ Президента України № 756 «Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості».

Рік дитячої творчості має дати новий поштовх у розвитку позашкільної освіти України. Значну роль тут повинні відіграти позашкільні навчальні заклади.

У нашому районі функ-ціонують кілька позашкільних навчальних закладів, які сприяють розвиткові творчих здібностей дітей. Один із таких закладів – Борівський Будинок дитячої та юнацької творчості.

Завжди, коли заходиш до цього приміщення, одразу поринаєш у казковий світ дитячої творчості. Тут  чисто, охайно. Впадають в око красиві малюнки на стінах, скрізь багато кімнатних рослин. А найбільшою окрасою Будинку є, звичайно, дитячі витвори мистецтва. У такій казковій атмосфері, мабуть, творчі задуми реалізуються з особливим натхненням.

 Часто проводяться виставки і фотовиставки, на яких відображаються най-прекрасніші емоції вихованців та педагогів закладу – любові до Бога, до життя, людей, оточуючого світу. Ось і цього разу порадували три виставки одночасно: «Великодня писанка», «Знай, люби, бережи свій край» і «Таланти ІІІ – го тисячоліття». Скажу чесно, дивлячись на таку красу, буквально перехоплює дух. Вражає те, що розумієш, скільки наполегливої праці педагогів та їхніх вихованців було докладено, щоб створити все це. Тут і різноманітні вироби з паперу, тканини, ниток, природних та штучних відпрацьованих матеріалів, яким дали друге життя у виробах. Усіх матеріалів і технік неможливо перелічити. Роботи юних майстрів буквально випро-мінюють оптимізм, захоплення красою    навколишнього світу.

Та найбільше радієш, спостерігаючи за працею вихованців та педагогів закладу: панує особлива атмосфера теплих взаємин, дружньої співпраці, порозуміння. А інакше і не може бути, адже творчість – ідеальний світ, можна сказати, друга реальність, в якій виховуються найкращі людські якості.

Директор Борівського БДЮТ І. В. Бужор розповіла про особливості роботи очолюваного нею закладу.

-           Ірино Василівно, розкажіть, будь ласка, як виявляють обдарованих дітей та зацікавлюють до занять у закладі?

-           Ми тісно співпрацюємо із загальноосвітніми школами, дошкільними навчальними закладами. Наприклад, у вересні керівники гуртків ходять до шкіл, демонструють виставки та фото робіт вихованців. Звичайно, діти, у яких є потяг до творчості,  зацікавлюються і приходять до нас навчатися. Але така робота відбувається і протягом року: у нас проводяться заходи, на які запрошуються не тільки гуртківці, а й усі бажаючі школярі. Неодноразово вихованці дитячих садочків відвідували наш    заклад з екскурсіями, на яких вони мають можливість познайомитися з виставками, ви-кладачами. Також дошкільнята відвідують наші концертні програми.  Тісно співпрацюємо з батьками, які розуміють необхідність всебічного розвитку своїх дітей і приводять їх до нас на навчання. Зараз все частіше  діти приходять самі з бажанням відвідувати гуртки. Але все-таки спостерігається тенденція, коли саме батьки приводять малюків до нас на навчання і підтримують творчий вогник у своїх дітях. За це їм величезне спасибі, адже допомога дорослих вкрай важлива у нелегкій справі виховання підростаючого покоління. Користуючись нагодою, від імені всіх колег хочу висловити щиру подяку батькам наших вихованців не тільки за моральну підтримку, а й за матеріальну допомогу, адже вони забезпечують дітей усіма необхідними матеріалами та інструментами для творчості, фінансують пошиття костюмів для виступів, тощо.

-           З якого віку діти відвідують заклад?

-           Найчастіше вперше починають відвідувати заняття учні початкових класів. Але дуже приємно зазначити, що нашими вихованцями все частіше стають  дошкільнята. Наприклад, у нас вихованці дитячих садочків із задоволенням відвідують гурток образотворчого мистецтва (викладач Зеріна М.В.), хореографічний (викладач Самойлова Ю.М.), вокально – фольклорний (викладач Літвінова І.А.). Чудово, що діти з найменшого віку залучаються до творчості. На жаль, учні старших класів  не такі активні відвідувачі наших гуртків, контингент наших вихованців – переважно учні початкових та середніх класів. Але ми щиро раді зустрічі з кожною дитиною, яка виявляє бажання до занять.

-           Коли відбувається запис до гуртків і чи потрібно батькам оплачувати заняття?

-           Всі заняття проводяться безкоштовно. Щоб записатися до будь-якого гуртка, бажано приходити у вересні. Якщо дитина при-йде серед року, їй буде важче надолужити те, чого навчилися інші. Але ми приймаємо дітей  протягом усього року. Буває таке, особливо у новачків, коли дитина виявляє бажання перейти до іншого гуртка, у неї з’являються інші захоплення. Інтереси дитини завжди стоять на першому місці, тому ми  йдемо назустріч вихованцям.

-           Скільки всього гуртків функціонує у БДЮТ і яка кількість дітей ними охоплена?

-           На сьогодні у нас працюють 27 гуртків, які відвідують 480 дітей. Гуртки функціонують і в приміщенні БДЮТ, і на базах шкіл: Борівської ЗОШ №1, Борівської ЗОШ №2, Піско-Радьківської ЗОШ, Першотравневої ЗОШ, Підлиманської ЗОШ. Приємно зазначити, що до нас приїжджають на заняття діти з інших сіл. Наприклад, гурток «Брейк-данс» (керівник Зібров О.В.) відвідують учні з Богуславки, Новоплатонівки, Підлиману, Гороховатки. До речі, вихованці цього гуртка планують взяти участь у Всеукраїнському танцювальному конкурсі в Криму.

-           Скажіть, будь ласка, чи були серед вихованців БДЮТ діти, які продовжили своє навчання у спеціалізованих закладах освіти?

-           Наш заклад лише розвиває творчі здібності дітей, тому у нас немає випускників і їм не видаються посвідчення про навчання. Діти отримують тут базові знання, вміння та навички. У нас було чимало вихованців, які починали свій творчий шлях в наших гуртках, а потім продовжили своє навчання у спеціалізованих навчальних закладах. Наприклад, свої музичні дані в БДЮТ розвивали Лілія Максименко, Микола Циганков, Наталія Мустафаєва, Юлія Блохіна, Андрій Тютя (музичний керівник Тугай С.Д.), які потім продовжили навчатися в музичній школі чи ін. закладах цього спрямування. Оксана Старикова свого часу відвідувала танцювальний гурток (керівник Самойлова Ю.М.). Вона обрала професію, пов’язану з танцювальним мистецтвом, і зараз навчається в Лозівському училищі культури на факультеті «Хореографія». Юлія Колісник була вихованкою гуртка «Крій та шиття» (керівник Тамлянкіна Р.М.), а згодом продовжила навчання за цією спеціальністю. Отже, у нас виховувалося багато творчих дітей, якими ми сьогодні пишаємося.

-           Як відбувається співпраця з волонтером Корпусу Миру США Блейклі Неффом?

-           Блейклі Нефф, відгукнувшись на прохання, вже другий рік поспіль безкоштовно веде гурток з вивчення англійської мови. Також співпраця волонтера з БДЮТ дала можливість провести навчальний тренінг «Рада лідерів молоді» для учнів 6-10 класів загальноосвітніх навчальних закладів району, який відбувся в кінці серпня минулого року на базі ПЗОВ «Орлятко». За сприяння Корпусу Миру США для проведення цього заходу ми отримали оргтехніку, що дала можливість проводити тренінг на високому рівні.

-           Чи мають змогу ваші вихованці використовувати можливості новітніх технологій?

-           На жаль, у нашому закладі поки що дуже мало  комп’ютерної техніки. Тож утворюється черга, щоб дітям подивитися, наприклад, етапи складання фігур модульного  оригамі та ін. Дуже б хотілося, щоб заклад був оснащений більшою кількістю комп’ютерів, адже у нас працюють 10 кабінетів, у яких відбуваються заняття. Сподіваюся, що згодом така можливість у наших вихованців з’явиться, адже сьогодні це – вимога часу.

-           Бажаю всьому Вашому колективу і вихованцям плідної праці, творчої наснаги, невичерпної енергії.

Тетяна КОЛЕСНІК.

На знімку: директор і керівники гуртків разом із  вихованцями БДЮТ.