Общество

Президент України доручив уряду піклування про дітей

Президент України доручив уряду   піклування про дітей

Президент України дав доручення Уряду здійснити цілий комплекс заходів, що стосуються розвитку дітей та підтримки сімей з дітьми. Зокрема, йдеться про поліпшення матеріального становища сімей з дітьми та соціального захисту українських дітей. Аналіз доручень глави держави вказує на початок їх виконання вже у квітні 2013 року. Тому наразі потрібно сподіватися на розуміння урядовцями всієї повноти відповідальності. В іншому випадку Віктор Янукович не має намірів проводити китайські церемонії з негідними рангу державного службовця можновладцями.

Як повідомила перший заступник голови Адміністрації Президента Ірина Акімова, на виконання доручень Віктора Януковича  тільки у 2013 році при перегляді держбюджету буде додатково передбачено від 650 до 700 млн. гривень. На сьогодні такі кошти є у наявності в бюджеті. Саме тому, за словами Акімової, реалізацію доручень Президента України слід розпочинати вже в поточному році.

Доручення глави держави, насамперед, стосуються внесення змін до діючого законодавства. Президент України наполягає, аби відбулося поетапне скасування рівня забезпечення прожиткового мінімуму для дітей під час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, починаючи з 1 липня 2013 року.

Також Віктор Янукович тільки у 2013 році доручив підвищити на 25 відсотків розмір надбавки на догляд за дитиною-інвалідом з виключно високою мірою втрати здоров’я та з надзвичайною залежністю від постійного стороннього догляду, допомоги або диспансерного нагляду інших осіб і яка фактично не здатна до самообслуговування.

Крім того, згідно з дорученням Президента, відбудеться урахування при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів видатків актів на позашкільну освіту.

Наказав Янукович урядовцям врахувати і визначення розміру виплати допомоги на дітей-інвалідів, над якими встановлено опіку чи піклування. При цьому рівень такої суми буде становити не менше двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку без урахування державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів.

Коли вже ми згадали потреби дітей-інвалідів, відзначимо доручення Президента України щодо забезпечення необхідними технічними та іншими засобами таких дітей. Для дітей із вадами зору у спеціальні навчальні заклади на вимогу Віктора Януковича будуть закуплені підручники та посібники зі шрифтом Брайля, які відповідають сучасній світовій освітній практиці та стандартам.

До 30 квітня поточного року в нашій державі буде створена всеукраїнська телефонна «гаряча лінія» з питань захисту сімей з дітьми. Метою діяльності такої «гарячої лінії» є забезпечення можливості оперативного реагування на порушення їх прав, на випадки насильства стосовно дітей або реальної загрози. Також громадяни матимуть змогу отримати невідкладну психологічну допомогу, а також послуги, які можуть бути надані дитині у відповідних ситуаціях.

Не оминув Віктор Янукович своєю увагою і талановитих дітей України. Зокрема, Президент доручив Уряду внести невідкладні пропозиції щодо започаткування у 2013 році Президентської програми для найталановитіших дітей «Інтелектуальне майбутнє України», зокрема, стосовно порядку щорічного відбору не менше 100 дітей для участі у програмі, форм та системності роботи з цими дітьми, у тому числі з залученням до програми Малої академії наук.

Принциповий настрій та оперативність Президента України вселяють надію, що цього року українські діти отримають гідну державну допомогу. І дуже хочеться вірити, що така допомога стане гарною тенденцією, яка згодом перетвориться на закономірність.

Ірина РОКИТЯНСЬКА. Журналіст.