Общество

Наш Шевченко

Наш  Шевченко

Багато сказано про велич Т.Г. Шевченка, Кобзаря, який став живим символом національної єдності українського народу. Життя нашого генія таке дивне,  що слухаючи про нього, можна було б сказати, що це якась легенда, коли б усе те не було правдою. У цьому ми, учні Шийківської ЗОШ, ще більше впевнилися, переглядаючи уявні сторінки усного журналу «Наш Шевченко», який підготував учитель музики Печений А.В. Ведучими цього заходу були учні 11 класу Синицький М. та Хватова В. Вони розповіли присутнім про безрадісне дитинство майбутнього поета і художника, про його вільнодумні твори, мрії про прекрасне майбутнє українського народу, за яке треба боротися, про вшанування пам’яті Тараса.

З цікавістю  прослухали і подивилися кліп «Реве та стогне Дніпр широкий», уривки з фільмів «Біографія Т. Шевченка» та «Мистецькі твори Тараса Шевченка». Учениці 8 класу Дідусенко В. та Медяник Т. майстерно виконали пісню на слова Шевченка «Не тополю високую…». А родзинкою заходу став відеоролик «Мені тринадцятий минало», у якому відомі рядочки читали почергово учні 6-11 класів.

Так розпочався Шевченківський тиждень у нашій школі. Продовжили його Шевченківські читання, у яких взяли участь учні 2-11 класів. Організувала їх вчитель української мови Нєдєлькіна І.В. Найбільш вдало виступили учні: Горенко О. (4 кл) з віршем «Заповіт», Степаненко Х.(11 кл) виразно декламувала «Мені однаково, чи буду…», Сосновик К. (9 кл) натхненно прочитала напам’ять поему  «Лілея».

Влаштували у школі також книжкову виставку , присвячену 200-річчю з  дня народження Т. Шевченка та виставку малюнків до творів поета. Художній смак та вміння малювати виявили учні 6 класу Шепілова В. та Гомон Є., учень 11 класу Синицький М, який змалював портрет молодого Кобзаря.

Шевченко - наша гордість , честь і слава. І нам, дітям, потрібно знати його життя , його твори. Шевченко для нас – це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть, з чого черпають сили й надії.

Вікторія Дідусенко.  Учениця 8 класу.