Общество

Щоб люди почувалися захищеними

Щоб люди почувалися захищеними

fed4Зазвичай на прийом до депутатів Харківської обласної ради потрапити нелегко: прийом два рази на місяць, у визначені дні, але є в нашому  районі депутат обласної ради, до якого можна звернутися за допомогою в будь-який день – Сергій Володимирович Федченко здійснює прийом громадян щоденно у приміщенні Борівської районної ради, кабінет №33. До нього приходять люди з різними питаннями – хтось просить надати матеріальну підтримку, хтось – юридичну консультацію або допомогти у вирішенні проблем. Лише письмових звернень до депутата обласної ради надійшло більше ста, з них близько вісімдесяти  вдалося вирішити позитивно.

 

Дуже болючою проблемою для жителів селища були гральні автомати, що розміщувалися у центрі Борової. Батьки нічого не могли вдіяти із своїми дітьми, які витрачали на автоматах не тільки кишенькові гроші, а  іноді і з батьківських гаманців. Не раз із депутатським запитом  зверталася на сесії районної ради депутат районної ради Таїсія Літвінова, але питання із закриттям гральних автоматів не вирішувалося. Сергій Федченко виніс звернення на сесію обласної ради, його майже одноголосно підтримали депутати, і вже через кілька днів гральних автоматів у Боровій не стало. Батьки зітхнули з полегшенням. Це лише одне з багатьох питань, які Сергію Федченку вдалося вирішити позитивно.

Часто до нього звертаються мешканці сіл  щодо невиплати їм орендної плати за земельні та майнові паї, так протягом останнього часу Сергій Федченко допоміг більше тридцяти громадянам  отримати плату за користування їхньою землею.  Маючи дві вищих освіти за спеціальностями «правознавство» і «менеджмент організацій», стаж роботи майже 5 років у Борівській районній раді, Сергій Володимирович легко знаходить відповіді й надає юридичні консультації з багатьох питань. Однією з основних проблем для більшості людей є матеріальна. Звичайно, депутат обласної ради не в змозі із своєї заробітної плати допомогти всім, хто цього потребує,  але все одно намагається знайти вихід зі скрутної ситуації для всіх. «Так склалося, що я залишилася взимку без дров», - розповідає жителька с. Гороховатка. – Звернулася за допомогою до Сергія Федченка, і мені привезли дрова безкоштовно. Я дуже вдячна йому за допомогу.» З подяками депутату обласної ради не раз зверталися жителі району і до районної газети «Трудова слава».

Фінансова допомога на лікування людям, на ремонт Гороховатської та Першотравневої амбулаторій загальної сімейної медицини, на придбання принтеру Першотравневій ЗОШ, на організацію концерту в районному Будинку культури, на подарунки в дитячі садочки, матеріальна підтримка багатьох молодіжних акцій – це частина роботи, яку депутат обласної ради Сергій Федченко проводить для жителів району.

«Самотужки складно вирішувати питання, - зізнається Сергій Володимирович, - більшість проблем розв’язується з допомогою Борівської районної державної адміністрації, районної ради, керівників установ, організацій, підприємств. Значну допомогу надають керівники фермерських господарств Сергій та Микола Кириченки, директор Борівського лісництва ДП «Куп’янський лісгосп» Олександр Лисенко.»  Сергієм Федченком спільно з райдержадміністрацією  було ініційовано питання ремонту зовнішніх стін Борівської ЗОШ №1. Ці роботи будуть профінансовані з обласного бюджету. Разом із волонтером Корпусу Миру США Блейклі Неффом написали проект і отримали грант на встановлення фільтрів для води в ДНЗ №3. Турбота про дітей, проблеми молоді – це головні пріоритети в діяльності депутата обласної ради.  Тому Сергій Федченко є  активним членом Борівської районної організації «Молоді регіони», яка згуртовує молодь, надає підтримку в проведенні молодіжних акцій, конкурсів. Ця організація є однією з найактивніших у районі, в ній налічується більше 130 членів. Ще недавно Сергій Федченко очолював «Молоді регіони» і саме йому вдалося залучити молодь до суспільно-громадської роботи, зробити  організацію дієвою. В зв’язку з тим, що Сергія Федченка обрали заступником голови районної організації Партії регіонів, керівником «Молодих регіонів» став Олександр Лисенко, він успішно продовжує розпочату Сергієм справу. Але жоден захід, який проводять «Молоді регіони», не проходить без участі Сергія Федченка.

Із депутатом Борівської районної ради Вороніним О.Д., головою Борівського УТМР Стрельніком П.П. та керівниками ФГ Кириченком М.О. та   Кириченком С.О. взимку  встановили годівниці для диких звірів, повністю забезпечивши їх кормами. Сергій Володимирович бере активну участь у   суботниках на березі Червонооскільського водосховища, разом із головою і членами «Молодих регіонів» у місцях відпочинку встановлював попереджувальні знаки,  на прибраних узбіччях ділянки дороги від Борової до Гороховатки - знаки, які закликають підтримувати чистоту вздовж дороги. З Олександром Лисенком облаштували дитячий майданчик: завезли пісок, встановили «грибочки», пісочниці, відремонтували спортивний майданчик.

Дуже добре Сергія Федченка знають у багатьох школах, а особливо в Борівській ЗОШ №1: і тому, що він тут навчався, і тому, що й зараз є частим гостем. Він приходить на шкільні свята,  поспілкуватися зі школярами, вчителями, дізнатися, що їх хвилює, якої допомоги вони потребують.

На питання, яка його найзаповітніша мрія, Сергій Федченко відповів: «Мрію, щоб кожна людина відчувала підтримку з боку влади, була захищена, знала, що не залишиться зі своїми проблемами наодинці. І як депутат обласної ради я завжди докладатиму всіх зусиль, щоб люди ставилися до влади з довірою».

 Тетяна ГУНЬКО.