Общество

Будьмо толерантними до природи!

 

Будьмо толерантними   до  природи!

sybot1Весна приносить із собою не тільки довгоочікуване тепло, а й радість і надію, надію на краще. Після невблаганних морозів та лютих завірюх, після снігів, які вкривають землю пуховою ковдрою, нарешті, настає весна – прекрасна, у зеленому вбранні перших листочків та ніжних квітів. 

Та всю цю картину дуже псують стихійні смітники, поліетиленові пакети, які розтягнули собаки та розніс вітер. Щороку з початком тепла працівники організацій та підприємств Борової та й усього району виходять на суботники, щоб навести лад на вулицях, у парках, на кладовищах. На жаль, народна мудрість про те, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять, не повністю відповідає нашим реаліям.

sybot2Тому  минулого четверга всі вийшли на чергове прибирання територій в рамках всеукраїнської акції «За чисте довкілля». Того дня працювали близько 500 людей, від торішнього опалого листя та іншого сміття очищено комсомольський парк, частину центрального парку відпочинку Борової, територію біля колишнього молокозаводу, два кладовища. Впорядковували  і територію полігону сміттєвих та побутових відходів.
Весною всі намагаються вибратися «на природу» - в ліс або поближче до річки. Щоправда, більшість «веселих компаній» не дуже роззирається навкруги, а захоплюється, здебільшого, «напоями та наїдками», залишаючи після себе бруд і спотворюючи галявину, на якій вони збиралися. Люди, які не вміють та не хочуть бачити красу навколишнього світу, втрачають багато (вони й самі не розуміють, наскільки багато), бо яке ж це щастя — вдихнути у лісі свіже, прозоре повітря, дослухатися до співу безлічі пташок, які ховаються у гіллі, дивитися на тендітні квіточки, які щільно вкривають прекрасною та різнобарвною ковдрою теплу землю.

Давайте всі разом збережемо чудові наші краєвиди для  дітей, онуків, будемо толерантними до природи.

Олена КОЛЕСНІКОВА. На фото: кипить робота на суботнику.