Ваше здоровье

Ціна безцінної крові

Ціна безцінної крові

donor1Нещодавно у приміщенні Борівської районної лікарні пройшов черговий День Донора. Я не просто так написала ці два слова з великої букви, бо вважаю, що донори – особливі люди. Вони навіть не знають чиє життя врятує здана кров, для них це неважливо, головне, що завдяки їх допомозі буде врятовано людське життя.

Можна сказати, що донорство – це почесна місія, вона дозволяє зберегти життя хворим на важкі хронічні захворювання, потерпілим від опіків, аварій та катастроф. Донорство символізує безкорисну ідею допомоги іншим людям.

Чи готові ви віддати свою кров для порятунку абсолютно незнайомої людини? Зважитися на таке може не кожен. Та все ж, ставши донором, ви рятуєте не одне життя, за що вам низький уклін.

До пункту прийому крові щоразу у День Донора приходять понад 60 чоловік. І це дуже тішить, адже завдяки цим людям будуть врятовані життя.

Я поспілкувалася з деким із донорів і ось що вони розповіли.

donor2Ніна Єгорівна Тичина, мати 5 дітей, працювала дояркою, а потім на токовому господарстві агрофірми «Світанок»:

- Так сталося, що коли у 1987 році потрапила з донькою до Першотравневої дільничної лікарні, там саме проходив день донора. Мене запитали чи не хочу я здати кров? Чесно говорячи, погодилася не роздумуючи. І з того часу щороку приходжу в пункт здачі крові, щоб вкотре допомогти людям, які потрапили в біду. Також жодного разу не відмовила у допомозі, коли необхідно було проводити пряме переливання крові. Хочу сказати, що після здачі крові я завжди почуваюся краще. І не лише фізично, а й морально, бо вірю, що моя допомога буде вкрай необхідна хворій людині.

Валентина Півнова, колишній працівник Борівської районної лікарні:

- Я стала донором у 2008 році, коли працювала у райлікарні. До нас тоді звернулися з проханням взяти участь у дні донора, і з тих пір щоразу я приходжу, аби здати кров. Вірю, що завдяки моїй допомозі було врятоване хоча б одне життя. До того ж, можливо, не всі знають, що регулярне донорство корисно для людського організму. Згідно з дослідженнями, люди, які постійно здають кров, в середньому живуть на п’ять років більше. Це теж дуже добре.

Світлана Григорівна Шкиль:

- Вперше стала донором 28 років тому, коли працювала в терапевтичному відділенні Борівської районної лікарні. Тоді у нас декілька чоловік вирішили здати кров, щоб допомогти хворим. І з того часу щороку я приходжу в пункт  здачі крові. Пам’ятаю, як вперше у мене був певний острах перед донорством, але згодом він зник. Чесно говорячи, здавати кров на аналіз, який беруть із пальця, мені страшніше, ніж з вени. Взагалі після здачі крові я почуваюся добре. Ось і остан-нього разу, коли приїхала додому, навіть не відпочивала, а поралася по дому.

Як стверджують медики, найбільший обсяг забору крові у 400–450 мілілітрів  організм відновлює протягом кількох тижнів. Крім того, під час оновлення крові в організмі розпочинаються процеси профілактики деяких захворювань.

Донорство сприяє постійному самооновленню і омолодженню організму за рахунок виведення надлишку крові та її компонентів. Тобто людина здала кров, і організму надходить сигнал: пора оновлюватися. Таке регулярне оновлення є потужною профілактикою серцево-судинних захворювань, імунної системи, порушень травлення, роботи печінки і підшлункової залози.

Донорство підсилює стійкість до крововтрати при аваріях, нещасних випадках, опіках, важких операціях. Відбувається неспецифічна реакція організму на втрату частини самого себе - організм тренується на випадок можливої  крововтрати.

Тож хочеться ще раз сказати велике спасибі усім донорам за їх безкорисливу допомогу, адже для людей, яким це необхідно, їх допомога безцінна.

Олена КОЛЕСНІКОВА.