Безопасность

Шановні водії двоколісного транспорту!

Шановні   водії двоколісного    транспорту!

З настанням весняного періоду на дорогах побільшало двоколісних транспортних засобів. Аналізуючи статистику, саме в цю пору спостерігається зростання кількості дорожньо-транспортних пригод за участю водіїв мотоциклів, мопедів та скутерів.

Деякі мотоциклісти, на жаль, нехтують елементарними правилами дорожньої безпеки – перевищують швидкість, не дотримуються рядності, виїжджають на зустрічну смугу, не пропускають пішоходів. Пригоди даної категорії транспортних засобів  відрізняються високою тяжкістю наслідків. Нехтування Правилами дорожнього руху, самовпевненість водіїв, неправильна оцінка власних можливостей і відсутність «почуття» швидкості – основні причини більшості аварій. На жаль, більшість водіїв зневажають належним екіпіруванням, перш за все, мотошоломом.

Шановні водії двоко-лісного транспорту! Сівши за кермо, будьте спокійні та розважливі, не забувайте про засоби безпеки, відпо-відне екіпірування та мотошоломи як для себе, так і для пасажирів. Поруч з Вами можуть виявитися азартні, недисципліновані водії. Ніколи не піддавайтеся їх впливу, не беріть з них приклад. Не дозволяйте втягнути себе в безглузді мотогонки. Ніколи не вважайте, що Ви досягли вершин майстерності в керуванні мотоциклом. Швидкісна машина і дорога можуть у будь-який момент зіграти з Вами злий жарт.

Державтоінспекція нагадує, що Вам, згідно Правил дорожнього руху, при керуванні скутером (моторолером  з  об’ємом  двигуна до 49,9 куб. см)   необхідно мати посвідчення водія категорії А1 та номерні знаки і реєстраційні документи, видані підрозділами Державтоінспекції.

Державтоінспекція Харківської області закликає водіїв транспортних засобів проявляти повагу до всіх учасників дорожнього руху, бути більш обачливими з урахуванням розпалу сезону для двоколісної техніки, а самих власників мотоциклів та скутерів – не нехтувати елементарними правилами дорожньої безпеки та вкотре нагадує всім учасникам дорожнього руху про необхідність неухильного дотримання Правил дорожнього руху. Тільки так можна уберегтися від трагедій, в яких гинуть і травмуються люди.

Цінуйте своє життя та життя інших!

 Юрій Бондаренко. Інспектор ВДАІ.