Безопасность

Обережно!Випалювання сухостою може призвести до біди

Обережно!Випалювання  сухостою може  призвести  до  біди

Останнім часом на території Харківської області встановилася суха вітряна погода, що сприяє виникненню великомасштабних пожеж.

Масові лісові пожежі можуть виникати зокрема від необережного поводження з вогнем, очищення поверхні землі випалюванням сухої трави та з інших причин. Вони можуть викликати ураження людей та тварин, спалах будівель в населених пунктах, дерев’яних мостів, дерев’яних стовпів ліній електромереж та зв’язку, складів нафтопродуктів та інших матеріалів, що горять.

У більшості випадків, пожежі в лісових масивах та інших природних екосистемах виникають через необережність людей: непогашеного вогнища, кинутого недопалка тощо. Найбільш пожежонебезпечні ліси в кінці весни та на початку літа, коли на поверхні ґрунту багато торішнього листя, трави, хвої. В суху пору року і в пожежонебезпечних місцях слід бути особливо обережним при поводженні з вогнем: очищати місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття; не розкладати вогнище поблизу звисаючих крон дерев, в хвойних молодняках, серед сухого очерету; не залишати вогнище без нагляду; не залишати місць відпочинку, не впевнившись, що вогнище погашено.

При розкладанні вогнища треба старатись, щоб з повітряного боку від багаття, тобто там, куди летять іскри, розташовувались водойма, велика калюжа або відкрита місцевість. При штормовому вітрі бажано з навітряної сторони  захистити вогнище стійкою спорудою з жердин, вбитих в землю і вкритих плитами дерну. Категорично забороняється підпалювати ліс з метою подачі сигналу порятунку. В суху погоду біля багаття завжди повинен бути черговий. Невеликі займання, які виникли в результаті викиду з вогнища жаринок, необхідно  негайно гасити, заливаючи водою, засипаючи піском, землею, покриваючи брезентом, затоптуючи взуттям, збиваючи мокрими ганчірками, віниками, в крайньому випадку – одягом. Бити краще збоку, за напрямком вогню, з невеликим притисканням після удару.

Борівський РС ГУ ДСНС України у Харківській області звертається до всіх громадян: дотримуйтеся елементарних вимог правил пожежної безпеки! Перебуваючи на природі, не залишайте багаття без нагляду, не йдіть із місць відпочинку, не переконавшись, що вогонь загашений. Не кидайте недопалки!

Пам’ятайте – зупинити розповсюдження вогню значно легше, ніж загасити велику пожежу.

Віталій СЕРНЕЦЬКИЙ.Провідний інспектор Борівського РСГУ ДСНС України у Харківській області.