Безопасность

ЗАЛІЗНИЧНИЙ ПЕРЕЇЗД – ОБ`ЄКТ ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

ЗАЛІЗНИЧНИЙ  ПЕРЕЇЗД – ОБ`ЄКТ   ПІДВИЩЕНОЇ  НЕБЕЗПЕКИ

Саме цю просту істину так часто забувають водії, а  інспектори ВДАІ Борівського РВ намагаються донести до учасників дорожнього руху під час нагляду за дорожнім рухом.

Інспектори ВДАІ Борівського РВ поблизу облаштованого залізничного переїзду на вул. Миру в смт. Борова проводили з водіями  профілактичні бесіди щодо наслідків дорожньо-транспортних пригод.

- Я побачив червоний сигнал світлофора, коли порівнявся з ним, - говорить водій автомобіля, - першою думкою було не зупинятися, а встигнути проїхати. «Не зупинятися, а проскочити. Біда прийде до кого угодно, тільки не в мою родину» - така думка не  є поодинокою серед учасників дорожнього руху.

 - Не перший рік працюю черговою, - говорить чергова залізнично-дорожнього переїзду  Любов, - і не раз бачила, як лихачі ігнорують сигнали світлофора, шлагбаума  і «проскакують» перед поїздом. Такі люди навіть не замислюються, що ризикують не тільки своїм життям, а й життям бага-тьох інших людей.

Залізничні переїзди, яких в Борівському районі налічується 8, є найбільш складними елементами вулично-дорожньої мережі, які вимагають від водіїв особливої уваги і беззаперечного виконання правил дорож-нього руху. Проте, слід нагадати, що рух через залізничний переїзд заборонено у таких випадках:

- черговий по переїзду подає сигнал заборони руху - стоїть до водія грудьми або спиною з піднятим над головою жезлом (червоним ліхтарем чи прапорцем) або з витягнутими в сторони руками;

- шлагбаум опущений або почав опускатися;

- увімкнено заборонений сигнал світлофора чи звукову сигналізацію;

- за переїздом утворився затор, що може змусити водія зупинитися на самому переїзді;

- до переїзду в межах видимості наближається потяг;

- якщо проїзд через за-лізничну колію заборонено, водій повинен зупинити свій транспортний засіб перед стоп-лінією, відповідним дорожнім знаком, шлагбаумом, світлофором так, щоб бачити сигналізацію, а у випадках, коли названі засоби організації дорожнього руху відсутні - не ближче 10 метрів до найближчої рейки.

У ході відпрацювання працівники ДАІ нагадали правила дорожнього руху, звернули увагу на безпечну поведінку на переїздах. Водії  сприймають спілкування з інспекторами ДАІ серйозно, обіцяють бути уважними і не порушувати правил дорожнього руху.

 Знаходяться і такі водії, які, нехтуючи безпекою дорожнього руху, грубо порушують правила проїзду за-лізничних переїздів, незважаючи на те, що неуважність та самовпевненість може коштувати їм життя.

Вже за дві години при несенні  служби виявлено одного водія, який порушив правила проїзду залізничного переїзду. Відносно порушника складено адміністративний протокол.

 Геннадій Галян.

Ст. інспектор ВДАІ Борівського РВГУМВС України в Харківській областікапітан міліції.