Общество

В центрі уваги — весняно-польові роботи. Березень 2013 року

В центрі уваги -  весняно-польові роботи

apr2013Весна цього року не поспішає вступати в свої права, не відступають морози, сильні пориви вітру, часті опади у вигляді то дощу, то снігу. Чи не шкодить така погода посівам озимих культур, у якому стані вони знаходяться на даний час, і чи готові сільгосппідприємства до початку весняно-польових робіт, розповідає в інтерв’ю начальник відділу організації виробництва, переробки, маркетингу сільськогосподарської продукції, інженерно-технічного забезпечення та безпеки праці управління агропромислового розвитку Борівської РДА Володимир Кавун.

- Більшість посівів озимих культур - на площі 11721 га (73%) - в доброму стані, 4371 га (27%) в задовільному, слабких та зріджених на сьогодні немає. У задо-вільному стані знаходяться й посіви озимого ріпаку на площі 94 га. Різке похолодання, яке ми спостерігали на цьому тижні, не зашкодить озимим культурам, ос-кільки вегетація рослин ще не розпочалася, та й температура повітря до -15 градусів не є загрозливою для озимих.

- Володимире Володимировичу, скажіть, чи буде проводитися підживлення озимих культур?

- Відповідно до плану весняно-польових робіт підживлення озимих культур необхідно провести на площі 12,6 тис. га. Підживлюватимуться озимі переважно прикореневим способом. Для цього згідно з робочим планом буде задіяно 181 агрегат. Навантаження на 1 агрегат становитиме 15 га. За оперативними даними мінеральні добрива сільськогосподарськими підприємствами  вже внесено  на площі 5790 га, що становить 46% до запланованого.

- Усі сільгосппід-приємства забезпечені мінеральними добривами?  

- Так, вони забезпечені міндобривами для проведення весняно-польових робіт на 104%. Всього - 2125 т, в тому  числі аміачної селітри - 1000 т, КАСу - 472 т, амофосу - 413 т, нітроамофоски - 90 т, комплексних - 120 т, суперфосфату - 30 т. Деякі  сільськогосподарські підприємства закупили мікродобрива. Робота по придбанню добрив продовжується.

- Однією з важливих умов отримання гарного врожаю є захист рослин від шкідників і хвороб.

- Звичайно, агропідприємства подбали про захист рослин -  придбано  36,6 тонн засобів для захисту рослин, що становить 100% до потреби, в т. ч. на 100% господарства забезпечені протруйниками (0,7 т), гербіцидами (29,6 т), інсектицидами (4 т), фунгіцидами (2,3 т).

- Незабаром мають розпочатися весняно-польові роботи. Чи готові сільгосппідприємства до комплексу цих робіт?

- Успішне проведення весняно-польових робіт та виконання робочого плану залежить від стану підготовки техніки та забезпеченості пальним. Сільгосптоваровиробниками придбано 736 тонн дизельного пального, що становить 102% до потреби та 210 тонн бензину або 101% до потреби.

По району в сільськогосподарських підприємствах із загальної кількості тракторів (332 одиниць) планується задіяти на весняно-польових роботах 183 одиниці, які на 100% справні. Також підготовлено 216 культиваторів, 189 сівалок, 30 машин для протруювання зернових культур.

- Чи оновлювався протягом минулого року машинно-тракторний парк агрофірм?

- Так, у 2012 році було закуплено 18 нових потужних тракторів, 9 сучасних сіялок та 20 грунтообробних машин.

- Посівний матеріал є  в необхідній кількості?

- Розрахункова потреба в насінні ярих зернових і зернобобових культур по району складає 1027 тонни. На перевірку до державної сільськогосподарської інспекції на-дійшло 1029 тонн або 101% до потреби. Придбання посівного матеріалу продовжується.

 Будемо сподіватися, що урожай цього року в нашому районі буде щедрим і принесе всім радість і достаток.

Інтерв`ю підготувала

Тетяна ГУНЬКО.