Общество

Ой, Масляна – краса, відкривай-но ворота!

Ой, Масляна – краса, відкривай-но ворота!

per1Під такою назвою відбулося цікаве свято проводів зими у с. Першотравневе. На центральній площі села зібралося багато людей. Тут були і місцеві жителі, і жителі навколишніх сіл та, навіть, гості з Луганської та Донецької областей. Завітали також начальник відділу культури і туризму Борівської РДА Світлана Шведченко, директор РБК Олена Коломієць і працівник РБК, Андрій Шведченко, який народився й виріс у цих краях.

Проходило свято в особливий день – Прощену неділю, в останній день тижня Масляної. Погода була  похмура, вітряна і холодна, проте настрій у людей був сонячним, а на душі тепло і радісно, адже всі прийшли зиму проводжати – весну-красну зустрічати. Люди казали один одному: «Простіть мене!». І на душі у кожного від цих щирих слів ставало тепліше.

per2Фасад Першотравневого СБК був прикрашений чудовою виставкою, яку оформили працівники сільської бібліотеки Ніна Устіла і Олена Олізаренко. Кумедне  опудало Масляної виготовили Віра Аристархова і Ганна Іваницька. Баба Солоха (її роль виконувала Ольга Вєлкова) ходила поміж глядачів з в’язкою запашних бубликів і щось голосно ви-крикувала. На вустах людей з’явилися щирі усмішки. Всі були у передчутті чогось особливого.

І це відчуття не підвело – свято вдалося на славу. Скоморохи Олександр Купріянов і Сергій Долбін під веселу гучну музику сповістили про початок дійства. Привітати присутніх при-йшов Першотравневий сільський голова Оганнес Нерсісян, який побажав всім міцного здоров’я, благополуччя і весняного тепла в душі. Ведучими свята були Лідія Букрєєва і Марина Козлова. Вони відразу налаштували глядачів на особливий лад, який додав багато позитивних вражень. Потішили всіх «Нові пригоди баби Параски і баби Палажки» у виконанні Юлії Краснової і Галини Шведченко. Приємним сюрпризом була пісня у виконанні маленьких артистів – учасників вокального ансамблю «Веселка». Згодом на сцену запросили Зимоньку, роль якої виконувала Наталія Базан. Вона була запальною і з неабияким почуттям гумору. Зимонька погодилася віддати свої права Весні за умови успішного виконання всіх конкурсних завдань. А їх було чимало – підняти гирю, розпиляти на три частини колоду, порахувати кількість бубликів у баби Солохи, конкурси перетягування канату, краще виконання танку «Циганочка» та багато ін. Цікавим та інтригуючим виявився конкурс «Попелюшки» - шикарні шкіряні модельні туфлі дісталися місцевій Попелюшці Катерині Дяченко. 

Розвеселили присутніх Попандопало (Олександр Бондаренко) і Сметана (Влад Глєба), які розіграли кумедну сценку. Активними учасниками дійства були Баба Яга (Віталій Краснов), Біс (Давид Заворуєв), Міліціонер (Юрій Сташевський), Ємеля (Микола Ковальчук), які потішали пуб-ліку, брали активну участь у конкурсах.

Зимонька побачила, що люди в Першотравневому розумні, спритні, тому погодилася віддати свої права красуні-Весні. Роль дівчини- Весноньки виконувала Світлана Коробка. Вона в гурті Циганок (Тетяна Логвиненко, Олена Єгорова, Юлія Демчук, Ольга Кармазина) посипала глядачів зерном пшениці, бажала тепла і щедрих врожаїв.

per3Згодом розпочався конкурс, якого всі чекали з великим нетерпінням: на вершині високого стовпа були закріплені пакунки із надписами призів. Дуже непростою виявилася задача залізти нагору по цьому слизькому стовпу. В конкурсі взяли участь смільчаки, старші 20 років. Деякі претенденти кілька разів пробували підкорити «неприступну вершину». Майже годину довелося чекати, поки перший переможець отримає приз. Ним виявився Сергій Шевченко, мешканець с. Нововодіно Луганської області, який виграв головний приз – телевізор. Мобільний телефон завоював Станіслав Ткач, який проживає у с. Чернещина. ДВД-програвач отримав Віталій      Краснов із с. Першотравневе. Стовп для конкурсу допоміг привезти Олександр Бужор, а щедро змастив це знаряддя працівник Першотравневого СБК Олександр Шведченко.

Яка ж Масляна без смачних страв? Місцеві куховарочки потрудилися на славу: смачну польову кашу наварили Юлія Тараканова, Галина Мацуняк, Катерина Козлова і Світлана Куценко, ароматні млинці напекли Ольга Лукомська і Вікторія Лукомська, добрі пельмені приготували Ніна Коробка, Людмила Михайленко, Ірина Рєпрінцева, а запашні шашлики – працівники ТОВ «Зивеліос». Будь-яку з цих страв кожен бажаючий міг безкоштовно отримати на святі.

Під голосні вигуки спалили опудало Масляної. Люди почали весело танцювати під запальні пісні, які дарували Олександр Купріянов, гості з Ізюмської сільської ради і Андрій Шведченко. Музика лунала до 20.30 годин, а потім відбувся святковий салют.

Захоплююче свято підготувала та провела директор Першотравневого СБК Галина Шведченко. Звичайно, такого чудового дійства не відбулося б без спонсорської допомоги. Її надав генеральний директор ТОВ «Зивеліос» В.М. Кучма.

Отже, у Першотравневому зустріли Весну-красну на славу.

Тетяна КОЛЕСНІК.