Образование

Масляна в Богуславському садочку

Масляна в Богуславському  садочку

maslbogsadЗ 2005 року Богуславський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Сонечко» поглиблено працює над проблемою національного відродження. Вихователі Л.М.Тягно, Є.М.Сафарова, Л.І.Коваленко велику увагу приділяють відновленню національних традицій нашого народу, вчать шанувати національну символіку та обереги, любити рідний край і країну, в якій народилися, свою родину, батька й неньку. Національний дух присутній у оформленні приміщення, у святах і розвагах та у всій життєдіяльності малят в дошкільному закладі.

Традиційно свято Масляної завітало у дошкільний навчальний заклад «Сонечко» і цього року.

Старанно і натхненно готувалися до свята.     Кухар Л.І.Опікуха випікала млинці, на обід варила вареники з сиром. Діти розучували хороводи, заклички, мирилки, веснянки. Всі були у передчутті чогось чарівного, незвичайного.

Посеред подвір’я дошкільного закладу манив урочистий стіл, накритий до чаю з млинцями, медом та бубличками. Лунав віночок українських народних мелодій та пісень у виконанні Владислава Ісаєва. Всі разом: і діти, і працівники, і батьки, і запрошені зустрічали господиню Масляну, проводжаючи зиму та закликаючи весну. Розуміючи, що найсуворіший час добігає кінця, а попереду ласкаві весняні дні, всі насамперед дякували за це сонцю, славили його. Здавна вважалося, що коло – символ сонця. Тому, щоб задобрити небесне світило, взявшись за руки, веселою громадою водили хороводи, співали жартівливих пісень, грали у різноманітні ігри, «мирилися». А допомагали у цьому скоморох (Півень В.С.), Баба Яга (Тягно Л.М.), господиня Масляна (Несвятипаска Н.С.). Щирі вітання та дотепні жартівливі пісні дарували присутнім наші вихователі-пенсіонери, ветерани педагогічної ниви В.І.Ісаєва, К.Л.Клименко та Н.І.Тєльна.

А потім усі учасники та гості пригощалися духмяним чаєм та смачними млинцями. Свято добігало кінця і під голосні захоплюючі вигуки дітвори було спалено кумедне опудало Зими.  На згадку про свято колишній вихованець дитячого садка Олександр Шепель від імені ПАТ «Пивний Бриз» дистрибутора компанії Сан Інбев Україна вручив дітям іграшки.

Л.П.Токар.

Завідувач Богуславського ДНЗ  (ясла-садок) «Сонечко».