Образование

Калейдоскоп професій, березень 2013

Калейдоскоп професій

paradprof22 березня 2013 року Борівським районним центром зайнятості за сприяння Харківського обласного центру зайнятості та за підтримки Борівської районної адміністрації та Борівської районної ради був проведений профорієнтаційний масовий захід «Калейдоскоп професій».

До участі в заході були запрошені 16 навчальних закладів  Харкова та області. Зокрема,  Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва,  Харківський   національний технічний університет  сільського   господарства ім. Василенка ,  Харківська державна зооветеринарна академія,  Національний фармацевтичний університет, Харківський національний університет внутрішніх справ, Харківський інститут банківської справи УБС НБ України та інші.

     Навчальні заклади широко представили інформацію про діяльність та види послуг, які ними надаються, були роздані проспекти, буклети та інші інформаційні матеріали кожному зацікавленому відвідувачу. Інформаційні матеріали про навчальні заклади мали дуже широкий спектр, вони представляли собою новітні мультимедійні зображення, були насичені яскравими експозиціями.

Цей захід був організований для молоді Борівщини з метою покращення уявлення про підвищення професійної спрямованості, про  отримання вищої освіти  та можливість обирати своє майбутнє.

 Ситуація, що склалась в країні та в  економіці,   зокрема, диктує свої  умови – «зайвою» на ринку праці стала частина людей різних професій та фахів. Але є такі професії, володіння якими не дозволить людині пізнати на собі слово «безробітний». Таких професій  багато. Кожна з них має своє місце на ринку праці. І саме ринок праці диктує попит на ту чи іншу професію.     „ Хочу-можу-треба “- цей принцип вибору професії використовується спеціалістами  під час спілкування з учнівською аудиторією, тому що завдання служби зайнятості - допомогти молоді погодити свої професійні плани з потребами суспільного виробництва.

До участі в масовому заході були запрошені учні 8-11 класів в кількості 301 чоловік зі всіх шкіл Борівського району.

У заході взяли участь  спеціалісти центру со-ціальної служби для сім’ї, дітей та молоді Борівської РДА та служби у справах дітей Борівської РДА. Вони проводили тренінги та бесіди з молоддю по  висвітленню тем  «Запобігання негативних явищ», «Здоровий спосіб життя – запорука професійного успіху».

Цей захід має дуже великий позитивний вплив на розвиток професійної спрямованості сільської молоді, на підвищення рівня свідомості щодо здобуття освіти.

О.В. КЛИМЕНКО.

Заступник директора - начальник відділу надання соціальних послуг Борівського РЦЗ.