Общество

Щоб розквітала мала Борівщина

Щоб розквітала мала Борівщина

selМала батьківщина – святе місце. Тут проходить найкращий час у нашому житті. Це земля батьків, дідів, прадідів. Крихітний всесвіт, де на очах рідних, сусідів, односельців, на їхніх словах, вчинках, справах кожен із нас формувався як особистість. Мала батьківщина завжди поруч, навіть якщо ми далеко. Завжди її поклик зі щемом відгукується в серці.

Для мене особисто і для багатьох моїх земляків мала Батьківщина – це Борова, яка славиться своїми працьовитими людьми, чудовою природою, і кожному хочеться, щоб вона з кожним роком все більше розквітала, стала затишним берегом, до якого завжди тягне повернутися.

Про проблеми селища та їх вирішення розповідає Борівський селищний голова Олександр Тертишний.

 

- Олександре Володимировичу, зараз точиться багато розмов навколо того, що новий фізкультурно-оздоровчий комплекс, розташований на території Борівської ЗОШ№1, може стати ще одним пам’ятником недобудови. Чи так це?

- Мене інколи запитують, чому взагалі ми почали будівництво нового комплексу, а не добудовуємо старий. Справа в тому, що відбудова старого приміщення є не лише багатовитратною, а й неефективною, ті руїни взагалі  не підлягають відновленню. Спорудження нового фізкультурно-оздоровчого комплексу розпочато минулого року, вартість будівництва – 5,5 млн. грн., на сьогодні виконано робіт на суму понад 3 млн.грн. У зв’язку з фінансовими проблемами будівництво модульної будівлі ФОКу затяглося, але твердо можу запевнити, що він обов’язково буде добудований і функціонуватиме. Це питання на контролі у губернатора області М.М.Добкіна.

- А що буде всередині ФОКу?

- Згідно з планом, там буде 4 роздягальні (дві чоловічі і дві жіночі), душові кабіни, медичний кабінет, де можна буде і  масаж зробити, облаштовані зали для заняття фітнесом. Борівчани зможуть проводити змагання на найвищому рівні з баскетболу, тенісу, міні-футболу. Навколо Борівської ЗОШ №1 і ФОКу плануємо встановити новий паркан, кольорами він буде гармоніювати з комплексом.

- Які плани щодо покращення «обличчя» селища, його центральної частини?

- Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», селищна рада розробляє детальний план території центральної частини Борової. Це оновлена частина генерального плану селища, який був затверджений ще у 1978 році. Згідно з планом передбачаються роботи по реконструкції Борової. А саме: поруч з комплексом і ЗОШ буде споруджено спортивний майданчик зі штучним покриттям розміром 22х42м. Поруч розташовуватиметься  дитячий майданчик з гірками, гойдалками.

- Наш центральний парк зараз знаходиться у  занедбаному стані, дерева   старі, після  великого вітру вони падають. Чи оновлюватимуться насадження?

- Обов’язково. Вже у квітні будуть висаджені декілька сотень молодих дерев: каштани, берези, інші паркові види. По можливості, закріпимо за ними чи організації, чи громадян, щоб за ними доглядали.

Ми беремо участь у гранті «Ніхто не забутий, ніщо не забуто». У разі перемоги в ньому  отримаємо кошти для того, щоб облаштувати «Алею слави» у центральному парку. У планах – зробити стели, щоб увіковічнити пам’ять про Героїв Радянського Союзу, наших земляків.

Передбачено також і реконструкцію тротуару по вулиці Миру – він буде значно ширшим і добре освітленим. Гадаю, це буде чудовим подарунком для борівчан.

- Ще одне питання, яке є проблемним, – боротьба зі сміттям і бур’янами. Розумію, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять, та все ж люди різні, і дана проблема існує.

- Минулого року селищною радою було розроблено проект по покращенню навколишнього середовища в рамках Програми ПРООН «Місцевий   розвиток, орієнтований на громаду», і ми виграли грант на суму 160 тис.грн. Відповідно до проекту, у Боровій незабаром  збудуємо спеціальні майданчики для збору твердих побутових відходів. Необхідно буде їх розділяти,  як це вже давно роблять у розвинених країнах.

- Згідно з Програмою ПРООН, місцева громада має взяти активну участь у даному проекті, адже певну суму коштів повинні здати саме громадяни, які живуть у селищі.

- Так, це обов’язкова умова. Ще минулого року ми почали збір коштів, і вони знаходяться на рахунку громадської організації. Тому дякую усім жителям, які не залишилися байдужими до проблем селища.

Для реалізації даного проекту вже виділені кошти з обласного фонду навколишнього середовища у сумі 380 тис.грн. і 100 тис.грн. з відповідного фонду селищної ради для придбання нового автомобіля контейнеровоза для збору сміття.

Всі ці роботи будуть завершені влітку, а зараз звертаюся до всіх борівчан: до великого християнського свята Пасхи, а саме 31 березня і 7 квітня проведіть суботники, наведіть  лад біля своїх будинків, дворів, і  давайте разом зробимо все для того, щоб наша мала Батьківщина буяла квітами, а не заростала бур’янами.

- Щороку на кожному кладовищі селища і сіл, що входять до ради, проводять суботники, щоб навести там лад. Чи є у селищної ради плани щодо благоустрою на кладовищах?

- Ми плануємо провести реконструкцію паркану навколо центрального кладовища Борової, встановити європаркан і розробити план-схему розташування поховань. На інших кладовищах теж будемо проводити роботи з благоустрою.

- У селищі існує і проблема з вуличним освітленням, на що нарікають  жителі Борової. Чи є плани щодо вирішення даної проблеми?

- Так,   проблема існує, всього для освітлення селища необхідно понад 700 тис. грн. Тому займаємося цим поступово. Минулого року проведено освітлення по вулицях Миру, Московській, Жовтневій. У планах – по Харківській, Першотравневій, Гагаріна. Цього року Борівському храму виповниться 20 років, плануємо до Пасхальних свят зробити освітлення вулиці Радянської, де розташований храм.

- Останнім часом заклади культури потребують значних капітало-вкладень, бо знаходяться у занедбаному стані. Чи покращиться становище найближчим часом?

- Цього року розроблено проект по ремонту Новоплатонівського сільського клубу на суму 45 тис.грн. Селищна рада взяла участь у конкурсі проектів, який організувала Харківська обласна рада, проект передбачає встановлення опалювального котла і поточні ремонтні роботи. На даний час ми засклили вікна у клубі, відремонтували підлогу.

- Всі роботи, які заплановано провести, необхідно фінансувати, крім цього, утримувати со-ціальну сферу. Чи вистачає на все коштів?

- Торік до бюджету селищної ради надійшло коштів на 16% більше, ніж у попередньому році, а це – 150 тис. грн. Але цього, безумовно, не вистачає для нормального функціонування дошкільних закладів, закладів культури, проведення благоустрою. Тому ми постійно проводимо роботу по наповненню бюджету. Одним із головних «наповнювачів» є плата за землю. У нас є резерви, проводимо роботу з юридичними та фізичними особами, які користуються земельними ділянками без правовстановлюючих документів.

Нещодавно   провели засідання виконкому, на який запросили голову РДА М.О.Кравцова, фізичних осіб-підприємців, керівників підприємств, аби за-пропонувати механізм по відшкодуванню втрат селищної ради за користування земельними ділянками без документів, що на даний час знаходяться на стадії виготовлення. Зараз іде процес заключення договорів, і до бюджету почали надходити кошти. Вважаю, всі повинні бути у рівних умовах і платити за користування землею.

- Проблем багато, робота по їх вирішенню проводиться. Але ми не можемо в одному номері районки розповісти про них. Зокрема, наших читачів цікавлять питання стану доріг, житла, інші. Тому давайте повернемося до нашої розмови дещо пізніше.

- Із задоволенням відповім на всі питання, які цікавлять жителів селища.

Інтерв’ю провела Олена КОЛЕСНІКОВА.

На знімку: Борівський селищний голова Олександр Тертишний з працівниками КП «ЖКГ» під час проведення робіт з благоустрою.