Безопасность

Шахрайка виманювала гроші в людей похилого віку

Шахрайка виманювала гроші в людей похилого віку

В лютому 2013р. до Борівського РВ ГУ МВС України в Харківській області почали надходити численні повідомлення від мешканців смт. Борова про те, що невідома жінка, представившись працівником газової служби, нібито за встановлення газового лічильника, отримувала від них гроші в сумі від 100 до 600 гривень.
Через деякий час, коли люди зрозуміли, що стали жертвами шахрайських дій і встановлення газових лічильників проводитися не буде, звернулись до правоохоронних органів.
За фактом шахрайства Борівським райвідділом міліції було розпочато кримінальне провадження. В ході досудового розслідування встановлено, що вчиняла шахрайські дії громадянка Г., 1983 р.н. мешканка смт. Борова, безробітна матір трьох малолітніх дітей. Свою вину у вчиненні злочину вона визнала повністю, щиро розкаялася й пояснила, що гроші, здобуті обманним шляхом, вона витрачала на придбання ліків та продуктів харчування.
Підозрювана вчинила на території селища Борова більше десяти шахрайських дій. Свою поведінку пояснювала тим, що їй не вистачало коштів на проживання, а можливості влаштуватися на роботу не було.
Однак, згідно з даними управління праці та соціального захисту Борівської РДА, в районі є вільні робочі місця.
Громадянка Г. не вперше вирішила заробити гроші злочинним шляхом -раніше мала судимості за вчинення корисних злочинів, остання судимість 02.07.2012 р.
Потерпілими від шахрайських дій є пенсіонери та люди похилого віку, ними заявлені цивільні позови на відшкодування матеріальної шкоди.
Встановлено також, що підозрюваною у шахрайстві громадянкою в кінці січня - на початку березня 2013р. було вчинено кримінальні злочини на території Ізюмського району, матеріали яких за підслідністю були передані до Борівського РВ ГУ МВС України в Харківській області для об`єднання.
На даний час матеріали досудового розслідування передані до Борівського районного суду Харківської області.
Андрій Коробов.
Прокурор району, радник юстиції.