Общество

Весняний день рік годує

Весняний день рік годує

Вже незабаром розпочнеться весняно-посівна кампанія в усіх сільгосппідприємствах району. Планами на 2012 рік і результатами роботи  в 2011 році  поділився Олексій Гомон – керівник одного з кращих господарств району – агрофірми «Новий шлях».

Одне з найактуальніших на сьогодні для всіх аграріїв Харківщини питань – це посіви озимих. Олексію Анатолійовичу, як збереглися вони в агрофірмі «Новий шлях»?

-         Під урожай 2012 року посіяно 1050 га озимої пшениці, за результатами відбору монолітів можна стверджувати, що посіви не загинули, але урожай озимих культур залежить і від сприятливих погодних умов навесні.

-         Незабаром розпочнеться посівна. Що плануєте сіяти в цьому році?

-         Соняшник, кукурудзу на зерно, на силос, багаторічні трави – одним словом, усе, щоб тварини в повній мірі були забезпечені кормами і щоб виконувалася доходна частина бюджету господарства.

-         На багатьох сільгосппідприємствах щороку відбувається скорочення працівників. Чи збереглася кількість працюючих порівняно з минулим роком у агрофірмі «Новий шлях»?

-         Середньорічна кількість працюючих не змінилася і складає 122 чоловіки – це найбільша чисельність серед підприємств АПК району.

-         Яку заробітну плату отримують працівники агрофірми?

-         Середньомісячна зарплата одного працюючого в 2011 році  склала 2301 грн., що становить 149% до 2010 року і 124% до середньомісячної зарплати працівника АПК Харківської області за 2011 рік. Фонд заробітної плати в 2011 році склав 3 млн. 369,1 тис. грн., що становить 145% до 2010 року. 

-         Отже, агрофірма є і найбільшим платником податків у районі серед усіх сільгосппідприємств?

-         Це, дійсно, так. До Пенсійного фонду України в 2011 році сплачено 1 млн. 382,5 тис. грн., прибуткового податку – 779 тис. грн.., інших податків – 47,7 тис. грн. За підрахунками, з 1 га ріллі сплачено близько 900 грн. податків. Якби всі сільгосппідприємства платили такі ж податки, то власних надходжень до бюджету району з аграрного сектору  було б не 10 млн. грн., а близько 27 млн. грн. На жаль, хоча  агрофірма є найбільшим і найсумліннішим платником податків, з бюджету Чернещинської сільської ради кошти повинні передаватися до районного бюджету. В минулому році було передано  більше 100 тис. грн., а за ці гроші можна було б вирішити багато соціально-економічних  проблем села. Це питання дуже болюче і для агрофірми ( бо у господарстві працюють жителі Чернещинської сільської ради, і нам хотілося б, щоб ці кошти йшли на розвиток села, на покращення життя мешканців сільради) і для працівників сільської ради (бо, отримуючи  такі надходження, сільська рада залишається без коштів, необхідних для вирішення наболілих питань).   

-         Як проводився розрахунок з пайовиками, чи всі люди отримали плату за землю, яку здають в оренду агрофірмі?

-         За 2011 рік орендна плата нарахована в розмірі 1 млн. грн., всі розрахунки з пайовиками були проведені вчасно. Якщо у людини склалася ситуація, коли терміново потрібні кошти, ми завжди йдемо назустріч, виплачуємо гроші за земельний пай у рахунок 2012 року, бажаючим вже видали кукурудзу.  

-         Яка сума платиться людині за 1 земельний пай?

-         Постановою КМУ встановлений коефіцієнт індексації на ріллю – 1,756. Якщо Постанову не буде відмінено, то за 1 пай у цьому році  нараховуватиметься 4195 грн., після відрахування прибуткового податку в сумі 629 грн. до видачі пайовики отримають 3 тис.565, 75 грн.

-         Агрофірма «Новий шлях» працює в складі  ПРАТ «Агротон». Чи задоволено керівництво результатами роботи агрофірми?

-         За результатами виробництва сільгосппродукції агрофірма «Новий шлях» є однією з кращих у ПРАТ «Агротон». У 2011 році прибуток склав 4 млн. 271 тис. грн., рентабельність – 30%. За всю історію існування агрофірми «Новий шлях»  у минулому році було отримано найбільший вал зернових. За високі результати роботи велика подяка всім працівникам агрофірми «Новий шлях», ветеранам і пайовикам.

-         Багато сільгосппідприємств ліквідували тваринництво. Як розвивається тваринницька галузь у агрофірмі, чи планується зменшення поголів’я?

-         Ні, ліквідовувати тваринництво не плануємо, адже   це -  і значна кількість робочих місць, і прибуток господарства. Ми маємо гарні показники по надоях, які кожного року підвищуються – у 2011 було надоєно 5830 кг молока на корову, що на 750 кг більше показників 2010 року, тож до череди планується ввести додатково 30 корів. 

-         Чи допомагає агрофірма «Новий шлях»  у вирішенні соціально-економічних проблем села?

-         У 2011 році на вирішення проблемних питань села, на свята агрофірмою було виділено 360 тисяч гривень. Кошти витрачено на різницю  вартості харчування для працівників агрофірми, водопостачання, освітлення вулиць, ритуальні послуги, проведення святкових заходів, матеріальну допомогу до 8 Березня, Дня Перемоги, на свято працівників сільського господарства, на допомогу при виході на пенсію. Надавалася спонсорська допомога ПЗОВ «Орлятко», дитячому садочку, що входить до складу Чернещинського НВК.

-           Коли розпочнуться весняно-польові роботи, чи вся необхідна техніка підготовлена для проведення робіт?

-          Вся техніка підготовлена для весняно-польових робіт, вони розпочнуться в першій половині квітня, в наявності є необхідна кількість паливно-мастильних матеріалів, придбано засоби захисту рослин та мінеральні добрива. Всі роботи необхідно буде виконати в стислі строки, адже, як говорять у народі: «Весняний день рік годує».