Обережно: сказ! Березень 2013 р.

Обережно: сказ!

skazСказ-особливо небезпечна інфекційна хвороба теплокровних тварин.  На неї можуть захворіти домашні та дикі тварини, а також люди. Характеризується гострим перебігом, тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю. Лікування від сказу не винайдено.

За даними мисливських господарств району відомо, що на території мешкає 130 лисиць, 8 вовків, 118  єнотовидних собак.

            Сказ реєструють у різних частинах району. Зокрема, в 2010 р було виявлено   сказ кота в с. Шийківка, у 2011 р. - сказ куниці  в с. Підлиман, у 2012 р виявлено  сказ собаки в смт Борова по вул. Першотравневій ,  по вул. Гагаріна,  сказ єнотовидної собаки – на території колишнього райснабу, у 2013 році  - сказ кішки в с. Новоплатонівка.

            На території району мешкають дикі м’ясоїдні тварини, які в природі є постійним джерелом сказу. Перше місце посідає лисиця, потім єнотовидні собаки, вовки, за ними - куниці, борсуки, видри, ондатри.

            Лисиця-один з найбільш масових видів серед хижаків, які мешкають на території району, й основне джерело вірусу сказу. Потенційне джерело вірусу-безпритульні коти й собаки.

            Зараження сказом відбувається здебільшого через укуси чи потрапляння слини хворої тварини на  свіжі рани, порізи, подряпини шкіри чи слизових оболонок. Тривалість інкубаційного періоду залежить від виду, віку та резистентності тварини, місця й характеру  укусу. Найкоротший інкубаційний період-7-8 діб, а в деяких випадках він може тривати 3-6 місяців. Головною ознакою захворювання є зміна поведінки - зникає відчуття страху, звірі втрачають пильність, удень з’являються в населених пунктах, у місцях випасання й утримання худоби, нападають на людей і тварин.

            У 2012 році у Борівському районі було зареєстровано 28 звернень  громадян до Центральної районної лікарні   з приводу укусів тваринами.

            Борівська районна  державна лікарня  ветеринарної медицини проводить роботу  щодо недопущення захворюваності на сказ серед тварин, населення. Ведеться активна імунізація котів і собак на підконтрольних об’єктах,  здійснюється подвірний обхід і щеплення тварин приватного сектору населення району.

            У продовж 2012 року фахівці ветеринарної медицини в районі щепили вакциною «Рабістар» проти сказу 3693 собаки, 2276 голів котів та ВРХ в господарствах-1250 голів. В приватному секторі-2292 голови. Але, на жаль, є такі власники тварин, які відмовляються від щеплення своїх тварин,  наражаючи своїх улюбленців  та себе на небезпеку.

            У жовтні 2012 року було проведено пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин.  За допомогою літака над територією проживання диких тварин було розповсюджено 11 тисяч  доз пероральної вакцини.

            Для успішної боротьби зі сказом слід проводити такі  заходи профілактики:

1.         Власникам – раз на рік доставляти тварин (котів, собак) до місцевих ветеринарних лікувально-профілактичних закладів для клінічного огляду, діагностичних досліджень і активної імунізації антирабічною вакциною.

2.         Органам місцевого самоврядування - контролювати правила утримання собак і котів  у населених пунктах та за їх  межами.

3.         Вести боротьбу з бродячими й безпритульними  собаками і котами, регулювати чисельність диких м’ясоїдних.

Сказ можна подолати лише за умов тісної взаємодії й узгодженої роботи  з власниками тварин та відповідальних служб.

Контактний телефон  ветеринарної  служби для довідок:  6-10-41.


Новости Украины - trudovaslava.info

 
 

Еще из этой рубрики:

Здесь вы можете написать комментарий к записи "Обережно: сказ! Березень 2013 р."

* Текст комментария
* Обязательные для заполнения поля


Архивы
Наша статистика
Яндекс.Метрика
Читать нас
Связаться с нами