Официально

Конкурс адвокатів 2012

Конкурс адвокатів 

Головним управлінням юстиції у Харківській області 23.03.2012 оголошується конкурс адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги у Харківській області.

Детальну інформацію можна отримати у начальника Борівського районного управління юстиції Харківської області (смт. Борова, вул. Леніна, 19) Алєксєєнко С.В. за   тел.   6-68-32 або у начальника відділу правової роботи, правової освіти та систематизації законодавства Головного управління юстиції у Харківській області (м.Харків, вул.Петровського, 16) Жицької Т.Г. за тел. 751-81-83.

 

Заяви для участі у конкурсі з відбору адвокатів, які залучатимуться до надання безоплатної вторинної правової допомоги населенню, прийматимуться до 23 квітня 2012 року. Відповідний наказ про проведення конкурсу адвокатів, які здійснюватимуть безоплатну вторинну правову допомогу громадянам, підписав Міністр юстиції Олександр Лавринович.

Згідно з наказом, заявки від претендентів на участь у конкурсі прийматимуться управліннями юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, а також районними, районними у містах, міськими (міст обласного значення), міськрайонними управліннями юстиції до 23 квітня 2012 року.

Конкурс полягатиме у перевірці теоретичних знань, практичних навичок і умінь претендента у різних галузях законодавства, досвіду з надання правової допомоги як захисника під час прова-дження дізнання, досудового слідства і розгляду кримінальних справ у суді, участі у розгляді справ про адміністративні правопорушення або як представника інтересів особи в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, вміння правильно використовувати теоретичні знання у практичній діяльності, зокрема, щодо складання процесуальних документів.

За підсумками конкурсу будуть сформовані ре-гіональні Реєстри адвокатів, які           надають       безоплатну вторинну правову допомогу за контрактом та Реєстри адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на підставі договору.

Планується, що конкурсна процедура буде завершена до 1 червня 2012 року.

Як відомо, з липня 2011 року, після ухвалення закону про безоплатну правову допомогу, в країні розпочалося поетапне формування системи надання первинної та вторинної безоплатної юридичної допомоги громадянам України.

Зокрема, до 1 червня 2012 року Міністерство юстиції планує провести конкурс з відбору адвокатів, які, відповідно до Закону «Про безоплатну правову допомогу», будуть залучатися державою до надання безоплатної вторинної правової допомоги громадянам України з 1 січня 2013 року.

До 1 січня 2013 року Міністерство юстиції утворить при управліннях юстиції в областях, містах Києві та Севастополі центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Такі центри надаватимуть допомогу у складанні процесуальних документів, здійсненні представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, захисті від обвинувачення.

З 1 січня 2013 року такі центри забезпечуватимуть надання безоплатної правової допомоги особам, до яких застосовано адміністративне затримання та арешт; підозрюваним у вчиненні злочину; особам, які затримані органами дізнання та слідства; особам, до яких як запобіжний захід обрано взяття під варту; особам, у справах яких відповідно до положень Кримінально-процесуального кодексу України участь захисника є обов’язковою.    Надання     безоплатної вторинної правової допомоги іншим категоріям осіб, які згідно із Законом мають право на таку допомогу, забезпечуватиметься поетапно, починаючи з 1 січня 2014 року.

Крім того, на сьогодні, в Україні вже реалізовано можливість отримання громадянами України безоплатної первинної юридичної допомоги, зокрема, на базі 745 громадських приймалень, що були створені при територіальних управліннях юстиції. Такі ж громадські приймальні будуть створені при органах виконавчої влади Автономної Республіки Крим, територіальних органах центральних органів виконавчої влади, місцевих органах виконавчої влади.

У повному обсязі, передбаченому Законом, всі види безоплатної правової допомоги надаватимуться всім категоріям осіб з 1 січня 2017 року.