Общество

Віктор Остапчук: «Головне для мене — виправдати довіру виборців»

Віктор Остапчук: «Головне для мене — виправдати довіру виборців»

VO16 березня в Борівському фізкультурно-оздоровчому комплексі «Спорт для всіх» відбувся регіональний турнір з міні-футболу, організований за ініціативи народного депутата України, президента громадської спілки «Соціальний Рух Поваги» Віктора Остапчука. Після закінчення гри Віктор Остапчук і голова Борівської районної державної адміністрації Микола Кравцов обговорили деякі актуальні питання сьогодення.

Перше питання, яке було порушене під час зустрічі, - низька закупівельна ціна на молоко.  Дана проблема тривалий час тримає в напрузі мешканців Борівського району, адже для багатьох родин продаж молока зі свого господарства - єдиний заробіток. 

Віктор Остапчук зазначив, що отримав звернення від депутатів Борівської ра-йонної ради з проханням вирішити питання про підвищення  вартості молока, яке закуповується в населення, на законодавчому рівні. Підготовлено спільний проект щодо регулювання ціни на молоко - його вартість має бути не менше 4 грн. Як тільки Верховна Рада розпочне свою роботу, цей законопроект буде винесено на розгляд сесії.

            Микола Кравцов наголосив на деяких труднощах у сільському господарстві, зокрема, в питаннях земельної реформи, у тваринницькій галузі.

— На наступному тижні  планую зустрітися з керівниками сільгосппідприємств Борівського району й обговорити все, що їх сьогодні турбує, — зазначив Віктор Остапчук. — Потім з міністрами й депутатами ВР будемо вирішувати, як допомогти людям, які працюють у сільському господарстві. Раз на квартал  у Борівському районі я проводитиму особистий прийом громадян. Про час прийому повідомлятиметься в районній газеті «Т.С». Всі бажаючі можуть прийти до мене, звернутися зі своїми питаннями чи поділитися проблемами. Намагатимусь допомогти всім, хто до мене звертатиметься.

Складною залишається ситуація транспортного сполучення за маршрутом Борова-Харків. Під час обговорення цього питання народний депутат України запевнив, що на даний час для нього - це одна з найактуальніших проблем, над розв’язанням якої він працює, і сподівається, що найближчим часом її вдасться вирішити позитивно.

Торкнулися Віктор Остапчук і Микола Кравцов  спірного питання, навколо якого точиться багато суперечок, - видобутку   газу  з ущільненого піщанику в Ізюмському районі. На думку Віктора Миколайовича, в першу чергу,  рішення повинна приймати громада.

— Ізюмський район визнаний депресивним, - говорить Віктор Остапчук. - Немає роботи, люди змушені їздити на заробітки. Кашу з сокири варять лише в казці, людям потрібна робота, щоб годувати свої сім’ї.      Видобуток газу з ущільнених порід піщанику в Ізюмському районі - це можливість створення нових робочих місць, доходи в місцевий бюджет. Але ще раз хочу наголосити, що тільки мешканці Ізюмського району мають вирішувати, чи буде видобуватися цей газ на їхній території.  

У ході подальшої розмови Віктор Остапчук  поділився своїми  планами роботи у Верховній Раді України:

— Головне для мене — виправдати довіру виборців, працювати на благо людей, надавати їм необхідну допомогу. Все, що я роблю, що планую зробити, - заради людей, які повірили в мене і в те, що я не залишу їх наодинці зі своїми проблемами. Я працюю в комітеті транспорту і зв’язку, очолюю підкомітет по залізничному транспорту. Разом із іншими членами комітету ми розробили законопроект щодо компенсації грошима невикористаних пільг. 

Одним із напрямків моєї роботи є екологія, - продовжує Віктор Миколайович. - У минулому році я отримав звання доктора наук з питань  екології. Хочу  в усіх районах 177 виборчого округу побудувати заводи з  переробки сміття. Зараз працюю над міні-проектом  будівництва заводів з утилізації гумових шин. Такий завод незабаром з’явиться в Ку-п’янську, а потім -  і в інших районах округу. На кожному заводі буде створено близько 30 робочих місць.

Свою думку  про   надання пільг депутатам Верховної Ради Віктор Остапчук висловив щиро й відверто:

— У Києві я мешкаю в готельному номері, на квартиру не претендую. Харчуюся в звичайній їдальні, а не в ресторані. З 2004 року маю звання Героя України, але не користуюся ніякими пільгами, крім безкоштовного проїзду потягом. Свою зарплату та витрати не приховую. Зазначу, що видатки на депутатську діяльність у повному обсязі  віддаю на допомогу людям. Нещодавно допоміг жінці-інваліду, від якої відмовилися рідні, придбати сучасний газовий котел. Понад 3 тис. грн. за-платив за курс хіміотерапії, яку терміново необхідно було пройти мешканці смт. Шевченкове... 

Зараз громадська організація «Соціальний Рух Поваги» активізує свою роботу, ми шукаємо однодумців, які небайдужі до проблем регіону.

Ще одне актуальне питання — особисте голосування у Верховній Раді. Принципова громадянська позиція Віктора Остапчука — кожен депутат повинен голосувати сам за себе і чітко дотримуватися регламенту. Народних депутатів України обирають люди, і вони повинні нести відповідальність за свої дії чи бездіяльність перед українським народом. Віктор Миколайович  особисто присутній на всіх засіданнях Верховної Ради України (крім тих днів, коли був на лікарняному).

  - Ви  дуже багато уваги приділяєте дітям, - зазначив  голова Борівської РДА Микола Кравцов у розмові з Віктором Остапчуком.  - Сьогодні ми радо спостерігали за грою юних футболістів з різних районів нашого округу, а нещодавно за Вашої ініціативи в м. Куп’янськ проходив шаховий турнір…

— Незабаром пройдуть дитячі змагання з волейболу, — поділився планами на майбутнє Віктор Миколайович. — Причому до спортивних заходів будуть залучатися і дорослі. Зокрема, на прохання громадян відбудеться конкурс любителів  гри в доміно.  Члени громадської організації «Со-ціальний Рух Поваги» розробили цілу програму спортивних змагань, і хочу зазначити, що різноманітні турніри проводитимуться систематично і стануть традиційними. Але увага приділятиметься не тільки спорту, а й культурі, мистецтву. Наприклад, до Великодня відбудеться регіональний конкурс писанок. Також плануємо організувати в окрузі фестиваль художньої самодіяльності  тощо.

            Віктор Миколайович завжди активно підтримував дитячі навчальні заклади. Надання допомоги в проведенні ремонтних робіт, у придбанні обладнання для шкіл планується й цього року. 

За  словами народного депутата України, значну увагу буде приділено оздоровленню дітей соціально незахищених категорій. Уже вирішено питання безкоштовного оздоровлення 400 дітлахів у таборах на Чорному морі, в Ку-п’янській «Лісовій казці», в «Орлятку» Сумської області та ін. А загалом, влітку за сприяння Віктора Миколайовича в оздоровчих центрах відпочинуть близько 1000 дітей округу. 

Крім того, вже цієї весни в Борівському, Ізюмському, Куп’янському та Шевченківському районах за кошти народного депутата буде  встановлено деять ігрових та два спортивних (м.Куп’янськ та смт Шевченкове) майданчики зі штучним покриттям.

— Діти - наше майбутнє, і ми маємо зробити все, щоб їхнє дитинство було щасливим, — вважає Віктор Миколайович Остапчук.  

            Підготувала

 Тетяна ГУНЬКО.