Официально

Українські діти в контексті державних змін

Українські діти в контексті державних змін

«Діти – майбутнє України», - так називається нова програма Президента України, основною метою якої є суттєве збільшення державної допомоги українським дітям. Експерти кажуть, що впродовж 2013-2014 років буде реалізовуватися низка стратегічних завдань, позитивний ефект яких дасть змогу зробити життя дитини більш заможним, цікавим та безпечним.

Соціальні підходи Глави держави базуються на комплексному розумінні Президентом поставлених перед державою завдань. Розробка програми «Діти – майбутнє України» охоплює цілу низку питань, що вже давно потребують вирішення.

Президент Віктор Янукович дав невідкладне доручення урядовцям забезпечити доступ кожної дитини до до-шкільної освіти. Протягом найближчих двох років заплановано розширити мережу дошкільних навчальних за-кладів. Таке розширення дасть можливість забезпечити місцями в дитсадках 85% дошкільнят. Загалом ними буде забезпечено 100 000 дітей по всій території України.

Як стверджують фахівці, розвиток дошкільної освіти сприятиме соціалізації дітей, їхній повноцінній підготовці до навчання у школі, а також надасть батькам можливість реалізовувати своє право на працю.

Також програмою «Діти – майбутнє України» передбачено збільшення на 894 грн. щомісячного розміру державної допомоги для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність. Відтак, якщо раніше діти до 6 років отримували 1994 гривні, то з 2013 року ця сума виросте до 2838 гривень. А для дітей віком від 6 до 18 років, які мали 2420 грн., цей показник збільшиться до 3314 гривень. Таким чином, буде надано необхідну допомогу 1612 українським сиротам з інвалідністю.

Торкнуться соціальні ініціативи Президента України і дітей з особливими потребами. Впродовж 2013-2014 років 78 800 дітей буде забезпечено у повному обсязі технічними та іншими засобами реабілітації (протезно-ортопедичні вироби, спеціальні засоби для самообслуговування та догляду, а також орієнтування).

Під дію програми підпадають і малозабезпечені сім’ї, в яких виховуються діти. Підвищену допомогу як малозабезпечені отримають 140 000 сімей. Зростання роз-міру такої допомоги складатиме до кінця 2013 року в середньому на місяць на 619 грн., а у 2014 –     у середньому на 976 грн. щомісячно. І якщо сьогодні українська малозабезпечена сім’я отримує 2508 грн., то вже в наступному році ця цифра складатиме 3484 грн.

Не забув Президент України і про відродження та модернізацію дитячих спортивних майданчиків. Оновлення у 2013-2014 роках застарілих спортивних майданчиків дозволить охопити 28 500 загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів. Це сприятиме залученню дітей до занять фізичною культурою та спортом, а також популяризації здорового способу життя.

Не залишилися поза увагою українського Президента й обдаровані діти. Говорячи про розвиток і оздоровлення обдарованих дітей, Віктор Янукович доручив можновладцям започаткувати роботу обласних та всеукраїнських літніх шкіл для обдарованих дітей. На сьогодні у 13 регіонах України за власної ініціативи вже проводяться літні математичні та мовні школи. Саме тому, на думку соціальних експертів, така ініціатива Президента дасть потужний поштовх для удосконалення роботи з обдарованими дітьми.

Проблема розвитку творчих здібностей українських дітей стоїть гострим каменем невирішеності вже не один рік. Наразі, Глава держави доручив збільшити масштаб охоплення позашкільною освітою, аби надати додатковий поштовх для розвитку творчих здібностей дітей. Таким чином, позашкільною освітою будуть охоплені не 1,5 мільйони дітей, як це є зараз, а 2,5 мільйони.

Соціальні зміни, запропоновані Президентом України, спрямовані на майбутнє. В той час, коли жити нашим дітям та онукам. І, звичайно ж, дуже хочеться, щоб життя їхнє було легшим за наше. Тому й бажаємо, аби дані соціальні ініціативи Віктора Януковича дали ефективний результат для всієї України.

Ганна Стоколосова, журналіст.