Общество

На Коропових хуторах 2013

На Коропових хуторах

KHЗимовий цикл народних свят є найбільш популярним і очікуваним в народі. Найяскравішим, найколоритнішим, наймасовішим святом є традиційні проводи Зими або Масляна. Сама назва свята «Масляна» пов’язується з настанням тепла. Масляна стала традиційним святом і в нашому ра-йоні. 15 березня весело з піснями, з іграми, казковими персонажами та великим святковим ярмарком відбулося свято «Масляної» на центральній площі в смт. Борова, а потім в усіх населених пунктах нашого району звучали обрядові пісні, танці, організатори свят пригощали обрядовими стравами: варениками, кашею та млинцями.

 16 березня народний фольклорний колектив «Українські вечорниці» Піско-Радьківського сільського Будинку культури представляв наш район на обласному культурно-мистецькому святі «Масляна на Коропових Хуторах», який проходив в с. Коропово Зміївського району.

Частину душевної теплоти, чудові обрядові пісні, щирі вітання та хороший настрій дарували всім присутнім з головної сцени Валентина Павлівна Колеснік, Катерина Степанівна Вербицька, Ольга Василівна Петренко, Ніна Степанівна Петренко, Галина Іванівна Котлярова, Віра Олексіївна Хондога, Раїса Федорівна Гончаренко, Валентина Миколаївна Бебешко, Андрій Андрійович Шведченко та керівник колективу Валентина Вікторівна Чуйко.

За збереження народних традицій, пропаганду української народної пісні, виконавчу майстерність колектив нагороджено дипломом фестивалю «Святовид», який проходив на обласному культурно-мистецькому святі.

Учасники народного фольклорного колективу щиро вдячні голові Борівської райдержадміністрації Миколі Олексійовичу Кравцову, заступнику голови Борівської райдержадміністрації Ользі Миколаївні Суховій та начальнику районного відділу освіти Леоніду Олександровичу Кулішу за надану допомогу для участі в обласному заході «Масляна на Коропових Хуторах».

Світлана ШВЕДЧЕНКО.

Начальник відділу культури і туризму РДА.