Общество

«ЗА ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ»

«ЗА ЧИСТЕ   ДОВКІЛЛЯ»

Шановні жителі  Борівщини!

Нам поталанило жити в одному з найчарівніших куточків України, де дивовижною мережкою переплелись степи й ліси, сади  й байраки,  поля і величаві води Червонооскільської водойми.

Завдання кожного з нас – берегти і примножувати красу рідного краю, щоб і нинішнє, і прийдешні покоління  могли  користуватися і насолоджуватися  дарами матінки-природи, жили в екологічно чистому регіоні.

З метою створення сприятливого для життєдіяльності людей довкілля, збереження і охорони навколишнього природного середовища, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, відновлення належної чистоти і порядку на  території селища та  району після  зимового періоду ми повинні активно долучитися до всеукраїнської акції «За чисте довкілля», яка вже стартувала.

В цей період необхідно  виконати значний обсяг робіт по здійсненню заходів з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ побутових  та інших відходів. Прибрати та привести у належний санітарний стан парки, сквери, дитячі, спортивні та господарські майданчики, території кладовищ, братських могил, меморіальних комплексів, вулиць, доріг, тротуарів та зупинок  громадського транспорту, а також забезпечити очищення від сміття прилеглих до житлових будинків територій. На часі – висаджування дерев, кущів, поновлення  і  створення нових зелених газонів, квітників, побілка  дерев та бордюр.

Спільною рисою усіх часів і народів є шанобливе ставлення до природи, примноження її багатств. Але відчуття краси, розуміння природи не приходить саме собою, його виховують з дитинства  через бесіди, екскурсії, подорожі та участі в екологічних акціях. Тож і нинішні трудові десанти школярів повинні бути спрямовані на формування у дітей любові до рідної землі, що з віком стане невід’ємною складовою їх буття.

Я звертаюся до органів місцевого самоврядування, депутатів всіх рівнів, керівників підприємств, установ та організацій, навчально-виховних закладів, приватних підприємців, безробітних, які стоять на обліку  в центрі зайнятості населення,  до всіх мешканців району не залишитися байдужими, взяти найактивнішу участь в організації та проведенні всеукраїнської акції «За чисте довкілля». Завершальним її акордом стане День довкілля, що проводиться у другій половині квітня. Це день кожного будинку, кожного двору і кожної вулиці. Адже поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення - це обов’язок кожного з нас.

Попереду світле свято – Воскреcіння Господнє! Наведемо порядок не тільки в наших серцях та домівках, а й в нашому рідному мальовничому краї.

Маю надію, що спільними зусиллями ми зробимо наш район ще чистішим та гарнішим. Адже від цього залежить здоров’я та благополуччя майбутніх поколінь.