Ваше здоровье

Всесвітній день боротьби зі сліпотою 2013

Всесвітній день боротьби зі сліпотою

4-5 березня відзначався Всесвітній день боротьби зі сліпотою.

Майже 285 млн. людей на Землі страждають від порушень зору, з них 45 млн. вражені сліпотою і понад 240 млн. мають знижений зір. Кожні 5 секунд у світі сліпне 1 доросла людина і щохвилини - 1 дитина. Щороку в Україні втрачають зір понад 10 тис. осіб.

Причинами порушення зору є: нескоректовані аномалії рефракції (короткозорість, далекозорість або астигматизм); катаракта (55% від усіх випадків сліпоти); глаукома (10%), травми, опіки, цукровий діабет (10% ) інфекційні захворювання (25%).

Катаракта - серйозне і дуже поширене захворювання. Воно призводить до сліпоти. Катаракта розвивається повільно і протікає безболісно. Першими симптомами катаракти є поява мушок, невеликих затемнень перед очима, двоїння. У хворих виникають труднощі при читанні через зменшення контрастності тексту, але гострота зору, як правило, залишається незмінною. На Землі понад 20 млн. людей осліпли внаслідок катаракти. У більшості випадків зір можна відновити лише за допомогою операції.

У 80-99% пацієнтів, які страждають на цукровий діабет І типу, протягом 15-20 років розвивається діабетична ретинопатія. Це захворювання є провідною причиною сліпоти серед працездатного населення розвинутих країн. Виникнення сліпоти у хворих на цукровий діабет можна уникнути шляхом ретельного контролю рівня цукру в крові, фізичних вправ, відмови від куріння, контролю маси тіла та дієти, яка складається з продуктів, що не підвищують рівень цукру.

Особливо небезпечним захворюванням очей є глаукома. Людина починає втрачати спочатку периферійний зір і це залишається непоміченим. Останньою стадією є втрата центрального зору. І тільки в цій стадії пацієнти помічають проблему і звертаються до лікаря. Але зоровий нерв у цій стадії вже атрофований і лікуванню не підлягає.

Тому щороку всі люди після 40 років повинні проходити профілактичний медичний огляд на глаукому.

Бережіть свій зір, систематично відвідуйте окуліста!

Наталія НЕЧВОЛОД.

Лікар-офтальмолог Борівської ЦРЛ.