Образование

Пам’яті Олега Крючкова

Пам’яті Олега Крючкова

1903         7 березня учні 4-5 класів Богуславської ЗОШ І-ІІІ ст. (класні керівники Титаренко Н.В., Ісаєва Р.Б.) стали учасниками заходу вшанування пам’яті відомої не лише в нашому краї людини – Олега Митрофановича Крючкова, видатного діяча залізничного транспорту, колишнього начальника Південної залізниці, заслуженого працівника транспорту України.

       Лише у жовтні минулого року було реконструйовано станцію, що раніше називалася Колгоспна, встановлено меморіальну дошку, а в залі очікування  розміщена музейна експозиція, присвячена життєвому шляху О.М.Крючкова. Екскурсію проводили начальник станції Бугайов В.Г., працівник станції Петренко Л.В.

 

      Народився  Олег Митрофанович 10 березня 1941 року в м. Нарва Естонської республіки в родині службовця. Його батько був учасником Фінської та великої Вітчизняної війни. Мати – домогосподаркою. Доля склалася так , що дитинство і аж до створення власної сім’ї, народження дітей і до висот кар’єри   О.Крючков провів у м. Куп’янськ. Закінчив  школу  у селищі Куп’янськ Вузловий, вступив до Харківського інституту залізничного транспорту. Отримав диплом за фахом –«Інженер шляхів сполучення з експлуатації  залізниць».

      Свою трудову діяльність розпочав на ст.Штерівка Луганської області. За сумлінну працю у 1992 році був переведений на посаду генерального директора транспортно-експлуатаційного підприємства  Укрзалізінтертранс у м. Києві. З 14 квітня 1995 року Олег Митрофанович  очолив Південну залізницю. За час його керівництва  були здійснені роботи з реконструкції цехів ремонту електровозів, оновлено чимало кілометрів колій та покращено їх технічний стан. Зменшилися порушення та брак у роботі, докладено максимум зусиль щодо забезпечення перевезень вантажів та пасажирів, піднято рівень пасажирського сервісу,здійснено будівництво об’єктів виробничого та побутового призначення. Незважаючи на труднощі, під захистом Південної залізниці залишилися установи медицини, культури і освіти, виділено кошти на побудову санаторію»Південний» на ст.Миргород. Здавалися в експлуатацію житлові будинки для залізничників. 14 жовтня 1997 року О.М. Крючков отримав нове призначення на посаду начальника Одеської залізниці. У своїй трудовій діяльності мав багато досягнень та нагород, особливо пишався званням «Заслужений працівник транспорту України».

      29 січня 2011 року О.М.Крючков пішов з життя. Та пам’ять про нього залишилася у серцях рідних, колег по роботі, всіх тих, хто знав його. Він був одним з тих керівників, хто в період кризових перепетій зумів допомогти залізниці вижити у складних економічних умовах, примножити її славні традиції, зберегти багатотисячний колектив.

      Діти переглянули фільм «Історія залізниці» та отримали його у подарунок.

                                               Н.В.Тугай, заступник директора Богуславської ЗОШ з виховної роботи.

                                                               Богуславської ЗОШ І-ІІІ ступенів