Общество

Пам’ять крізь віки

Пам’ять  крізь  віки

shkola1Вшанування пам’яті великого Кобзаря 9 березня стало в нашій країні доброю традицією. Адже  Т.Г.Шевченко перший в українській літературі виступив як істинно народний поет, твори якого з усією повнотою відбивають почуття й думки трудящих мас, їх віковічні визвольні прагнення.

Поетичне слово Т.Г.Шевченка западає в душу читача, бо його творчість - це згусток добра і правди.

Шевченко не тільки поет, а й драматург, прозаїк, мислитель, історик, етнограф, фольклорист, художник, який залишив велику образотворчу спадщину - понад тисячу творів. Геній Шевченка надзвичайно широкий, багато-гранний. Літературна спадщина Шевченка - це «Кобзар», 9 повістей, п’єса «Назар Стодоля», уривки драматичних творів, щоденник та листи.

shkola22014-й оголошено роком  Т.Г.Шевченка, це приурочено до 200- річчя від Дня народження поета.

Вже з осені минулого року на Борівщині почали проводити заходи до ювілейного року - відбулися Слобожанські передзвони.

А напередодні Дня народження українського Кобзаря у приміщенні Борівської ЗОШ №1 був проведений театральний конкурс-огляд, присвячений творчості Т.Г.Шевченка серед учнів старших класів в рамках проекту «Творча Слобожанщина» під патронатом народного депутата України, Президента Громадської спілки «Со-ціальний Рух Поваги» Віктора Остапчука.

У конкурсі взяли участь учні старших класів восьми загальноосвітніх шкіл району. Діти ретельно готувалися, підібрали репертуар, проводили репетиції, оформляли сценки.

І ось на малу сцену актового залу школи вийшли учні 8-А класу Борівської ЗОШ №1, вони ж учасники драматичного гуртка «Мальви» (керівник Надія Кам’янська). Перед глядачами розгорнулося справжнє театралізоване дійство, і всі, як заворожені, спостерігали за сюжетом п’єси Т.Г.Шевченка «Назар Стодоля». Ведуча Ліза Чуйко виразно читала текст, чудовий спів Ярослави Полинько лунав так чуттєво, передаючи всі хвилювання її героїні. Діти також підготували цікавий сюжетний танок.

Учні Піско-Радьківської школи теж вирішили інсценувати п’єсу «Назар Стодоля». На сцені – події, що відбувалися напередодні Різдва Христового, тож був відповідно накритий стіл з глиняним посудом, біля печі навіть стояли рогач і кочерга, а також прялка. Учні співали українські пісні, танцювали.

Із щемом у серці всі уважно слухали постановку поеми «Слепая», яку підготували учні Дружелюбівської ЗОШ. У сюжеті розкривається реальний, справжній зміст, здавалося б, звичайної побутової історії про зраду паном дівчини. Символіка ж Шевченкової поеми полягає у тавруванні страшнішого зла - зради Батьківщини. Дівчата з таким болем розповіли історію сліпої матері та її доньки, що це не могло не торкнутися душі усіх присутніх на конкурсі.

А в постановці «Назара Стодолі», що підготували учні Підлиманської школи, ми спостерігали за давнім обрядом сватання, у гості завітали щедрувальники, учні грали на сцені як справжні актори. А інші учасники конкурсу та шановне журі із задоволенням послухали спів Вероніки Мостової.

shkola3Виступ учнів Чернещинського НВК розпочався з пісні «Цвіте терен», всі уважно прослухали вірш Кобзаря «Тополя» у їх постановці, такі знайомі з дитинства слова:  «По діброві вітер виє, гуляє по полю, край дороги гне тополю до самого долу».

«Ще на Україні веселі і вольнії пишались села тойді, як праведно жили 
старий козак і діток двоє...» - так розпочали свій виступ учні Першо-травневої ЗОШ, вони підготували театралізовану виставу поеми «Невольник» і всі із зачаруванням поринули у ті далекі часи, співпереживали головним героям – старому козаку і його прийомному сину та доньці. Лунали українські пісні «Взяв би я бандуру» та інші.

Цікавий виступ підготували учні Борівської ЗОШ №2. У своїй театралізованій постановці вони розповіли про долю Шевченка, звучали вірші Кобзаря «Мені 13-й минало» та інші, діти співали, танцювали.

Рішенням журі І місце посіла Борівська ЗОШ №1, ІІ та ІІІ місця відповідно за Підлиманською та Першотравневою школами. Переможці конкурсу та всі учасники отримали подарунки від народного депутата України Віктора Остапчука.

Олена КОЛЕСНІКОВА.