Общество

До дня працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення 2013

До дня  працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення

gkgosp117 березня працівники комунального підпри-ємства  «Житлово-комунальне господарство» відзначатимуть своє професійне свято. Добрі слова й схвальні відгуки про свою роботу вони чують нечасто, хоча їхня праця важка й потрібна. Більшість людей ще солодко спить, а працівниці «ЖКГ» вже трудяться - прибирають біля під’їздів багатоквартирних будинків. По кілька разів у день робітникам доводиться збирати сміття в центрі селища - на площі, в парку, по центральній вулиці. Багато роботи у працівників «ЖКГ» в будь-яку пору року, і вони добросовісно трудяться, незважаючи на дощ, спеку, хуртовини або ожеледицю.

Про роботу  «ЖКГ» розповідає начальник підприємства Юрій Чуйко.

-           Юрію Вікторовичу, які завдання покладені на  підприємство?

-           В комунальному підприємстві «ЖКГ» є відділи: житловий фонд, благоустрій, саночищення, автотранспортні послуги. Працівники кожного відділу виконують свої завдання.

-           Завдяки кому в центральній частині селища завжди чисто?

gkgosp2-           Працівники відділу благоустрою Олександр Гаращенко, Сергій і Василь Лямцеви, Іван Михайлов з самісінького ранку й до пізнього вечора по кілька разів обходять центральну частину Борової і збирають сміття. На жаль, багато людей не поважають працю інших. Нещодавно спосте-рігав таку картину: йде молода жінка з дитиною, дитина допила сік, мама забрала порожню пляшку й кинула її на тротуар. До урни було кілька кроків… Таких випадків дуже багато, чомусь дехто думає, що за ними  мають прибирати. Звичайно, є люди, які розуміють, що чистота в селищі залежить від кожного з нас, хотілося б, щоб таких людей було якомога більше.

-           Працівники «ЖКГ» прибирають вулиці Привокзальну, Миру й 14 квартал. Яке навантаження на одного двірника?

-           У відділі житлового фонду трудиться 6 двірників - Тетяна Могильова, Віта Колеснік, Антоніна Білоусова, Тетяна Ходяча, Валентина Чирва, Валентина Соколова. Кожній із них доводиться прибирати території біля шістьох будинків. Це дуже складно, але жінки працюють на совість.

gkgosp3-           Жителі кількох багатоквартирних будинків відмовилися від послуг двірника. Хто прибирає територію цих будинків?

-           На жаль, тепер біля цих будинків не прибирає ніхто, хоча, коли мешканці відмовлялися від двірників, запевняли, що прибиратимуть самі. Тепер біля під’їздів постійно сміття, вітер розносить його по всій вулиці.  

-           Крім прибирання території, які ще послуги надають працівники КП «ЖКГ» мешканцям багатоквартирних будинків?

-           Найбільш поширеними послугами є обслуговування внутрішньобудинкових інженерних мереж, димовентиляційних каналів, підготовка до опалювального сезону, освітлення місць загального користування, вивезення твердих побутових відходів. Усі послуги зазначаються в договорі, який укладається між КП «ЖКГ» і власником квартири.

-           Іноді в квартирах, під’їздах багатоквартирних будинків  трапляються аварійні ситуації, наприклад, засмічення водопроводу, каналізації, тощо. Хто поспішає ліквідувати аварію?

-           На  допомогу при-йдуть працівники «ЖКГ»: майстер Андрій Грячов, слюсарі Володимир Колокольцев, Олександр Сінний, Сергій Бутов і Володимир Коверін. Ці ж працівники виконують і поточні ремонти будинків, і обслуговування внутрішньобудинкових інженерних мереж.

-           Багато мешканців приватного сектору  хотіли б користуватися послугами по вивезенню твердих побутових відходів.

-           Як тільки настане сприятлива погода, на вулицях селища будуть установлені майданчики з контейнерами для  сміття.

-           Підприємство «ЖКГ», як Ви зазначали,  надає автотранспортні послуги і саночищення. Хто трудиться у цих відділах?

-           Досвідчені водії зі значним стажем роботи Віктор Вітченко, Олександр Любий, Віктор Сидоренко, Іван Ключанович, тракторист Анатолій Шаповалов.

-           Жодне підприємство не може функціонувати без бухгалтерії…

gkgosp4-           Колектив бухгалтерії невеликий, тому дружній і працює злагоджено, з високою відповідальністю.   Більше 10 років трудиться головний бухгалтер  Тетяна Подольська, з 2005 року - економіст Анна Сєдакова, нещодавно на посаду бухгалтера була призначена Наталія Пекарська.

-           Однією з проблем багатьох комунальних підприємств є розрахунок за послуги. Яку суму заборгувало населення підпри-ємству?

-           На сьогоднішній день борг населення становить  майже 198 тис. грн.

-           Яку  роботу проводите з боржниками?

-           Разом із членами комісії по  роботі з боржниками здійснюємо виїзди до злісних  неплатників, проводимо з ними роз’яснювальну роботу. Після попередження направляємо позов до суду.

-           У 2013 році власники квартир мають платити за послуги «ЖКГ» за новим, підвищеним,  тарифом. На Вашу думку, борг населення не почне стрімко зростати?

-           Тарифи обговорювалися на громадських слуханнях, складені протоколи, підписані договори з мешканцями квартир. Більшість людей зрозуміли, що без підвищення тарифу підприємство більше не зможе працювати, впевнений, що ці люди, як завжди, платитимуть за послуги «ЖКГ» вчасно. А от злісні боржники, які не платили кілька років, боюся, не платитимуть і надалі. Вихід, на мою думку, один  - позбавляти житла горе-господарів.

-           Які роботи по благоустрою заплановано проводити навесні цього року?

gkgosp5-           Як завжди, працівники КП «ЖКГ» братимуть активну участь у акції «За чисте довкілля», навесні виса-джуватимуться квіти, трава на клумбах, білитимуться бордюри, дерева. Значну увагу буде приділено прибиранню  кладовищ. Хочеться звернутися до всіх мешканців Борової з проханням поважати й підтримувати роботу працівників «ЖКГ», долучатися до всіх заходів, пов’язаних з благоустроєм  селища.  

-           Що побажаєте працівникам «Житлово-комунального господарства» напередодні свята?

-           Перш за все, хочу подякувати за багаторічну сумлінну працю ветеранам, пенсіонерам, людям, які частину свого життя віддали підприємству, - Савченку В.І., Колодію А.І., Фалько К.І., Калмикову О.Г., Лихацькому М.М., Терещенко Л.А., Шевченку В.Т., Вітченко Н.М., Вітченку П.М., Любому А.В., Ткачовій Н.С., Кравцовій Т.М., Тертишній Т.І., Любому М.М., Кучеру В.С., Свєшніковій Н.В., Бурлачці М.С., Солянику І.П. Від усього колективу  «ЖКГ»  їм  побажання - міцного здоров’я, довгих, щасливих років життя.

Терпіння, поваги від людей, гідної оцінки нелегкої праці бажаю всім, хто трудиться в КП «ЖКГ» на даний час.  Також хочеться побажати сімейного щастя, злагоди, любові, добробуту. І нехай кожен день буде сповнений радістю! 

Тетяна ГУНЬКО.

На знімках: працівники КП «ЖКГ».