Ваше здоровье

Зупиніть туберкульоз, поки я живий!

Зупиніть туберкульоз, поки я живий!

24 березня 2012 року в усьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. У цьому році Всесвітній день боротьби з туберкульозом буде проходити під ініційованим ВООЗ гаслом «Зупиніть туберкульоз, поки я живий!».

Туберкульоз (ТБ) - смертельно небезпечна хвороба, що передається повітряно-крапельним шляхом. Щороку у світі туберкульоз уражує 9-10 млн. осіб, з яких 4-5 млн. помирають.

 

На початковій стадії хвороба добре піддається лікуванню, однак її не можна запускати. Підступність туберкульозу полягає в тому, що часто він протікає безсимптомно, ніяк не проявляючи себе.

Збудником туберкульозу є мікобактерії туберкульозу. Джерелом зараження можуть бути хворі люди або домашні тварини. Здебільшого туберкульоз поширюється повітряно-крапельним шляхом (через легені дорослої людини за добу проходить майже 15 кубометрів повітря). При кашлі, чханні або під час розмови хворого на туберкульоз у повітря, на підлогу і стіни кімнати, предмети побуту потрапляють дрібні крапельки мокротиння та слини. Після їх висихання мікроби довго (протягом 6-8 місяців) залишаються життєздатними, особливо у темних місцях.

Дуже схильні до захворювання на туберкульоз ті люди, які зловживають алкоголем і курінням. Від початку 90-х років минулого століття в усьому світі спостерігається значне зростання захворюваності на туберкульоз. У 2005 році захворюваність на туберкульоз в Україні досягла загрозливих масштабів і становила 84, 5 випадку на 100 тис. населення. Однак протягом останніх 5 років темпи її поширення уповільнилися: порівняно із 2005 роком захворюваність у 2010-2011 рр. знизилась на 14%, а рівень смертності - на 29%. Проте за рік в Україні реєструється майже 35 тис. нових випадків захворювання на туберкульоз і від нього помирають понад 8,5 тис. осіб.

Щоденно у Харківській області помирає від туберкульозу одна людина. В той же час хвора людина інфікує майже 30 осіб.

Сьогодні   на   Харківщині   функціонує   40   лабораторій    1-го   рівня   на   базі центральних    районних    та    міських    лікарень,        6    лабораторій    2-го    рівня протитуберкульозних      закладах,       1       лабораторія       3-го       рівня       (обласни протитуберкульозний диспансер № 1). З метою підвищення ефективності лікування проводиться робота    по заохоченню до лікування хворих на туберкульоз шляхом надання їм соціальних послуг.

Питання поліпшення епідемічної ситуації щодо туберкульозу залишається одним з пріоритетних напрямків діяльності закладів охорони здоров'я. Для підвищення результативності профілактичних оглядів у Харківській області взято курс на установку сучасного рентгенівського обладнання, зокрема цифрових стаціонарних та пересувних флюорографів у лікарнях районів області та поліклініках міста Харкова. Адже доза опромінення під час обстеження на цих апаратах у 5 разів менша, ніж на застарілих. ПАМ'ЯТАЙТЕ: Вчасно виявлений туберкульоз краще піддається лікуванню, ніж задавнений.

Для профілактики захворювання необхідно уважно ставитися до санітарних умов, в яких проживає людина. Чистота - запорука того, що у Вашому помешканні немає мікобактерій туберкульозу.

Важливо  також  вести  здоровий   спосіб  життя  (не  палити,   не  зловживати спиртним), бути фізично активними, повноцінно і раціонально харчуватися.

Загартовування зміцнить імунітет людини, що    не допустить проникнення в організм збудників хвороби. Харчування має бути вітамінізованим, містити достатню кількість білків, жирів, вуглеводів. Не можна пити сирого молока, купленого на ринку, а тим більше придбаного у місцях стихійної торгівлі, як кажуть, «з асфальту» Обережно треба ставитися до сиру та м'яса,  купуючи  ці  продукти лише у тих продавців, які мають висновок ветеринарно-санітарної експертизи.

Піклуйтеся про своє здоров 'я, адже туберкульоз - це хвороба, яку легше попередити, аніж лікувати!