Общество

Весна покликала у поле

 

pole1Весна кожного року різна. Як стверджують синоптики, нинішня хоч і рання, але затяжна. Коли приїхала на поле ФГ «Моноліт» (керівник Сергій Супрун), навколо ще все сіріло, але світило сонечко, а небо було таке яскраво блакитне. Де-не-де виткнулась із землі молоденька травичка, перші весняні квіти. У саду почали господарювати заклопотані птахи, літають бджоли. А на поля вийшли хлібороби, щоб вчасно провести весняно-польові роботи.

На знімку: механізатор Микола Тишковець проводить прикриття вологи.

 

Як завжди, всі передбачені сезонні агрозаходи в даному господарстві проводяться комплексно.
Восени минулого року було посіяно 1045 га озимої пшениці та 50 га озимого жита. Сівбу проводили з мінеральними добривами завчасно підготовленим насінням. Перевагу надали сортам «колумбія», «єрмак», «смуглянка», «вільшана», «подолянка», «богдана». Деякі з них сіють кожного року, інші підбираються в процесі експерименту. Зараз, як ніколи, дуже важливо обрати такі сорти озимих, щоб були і морозостійкими, і витривалими до спекотного і зачасту бездощового літа. Сівбу озимих провели в оптимальні строки за короткий проміжок часу новим агрегатом «Джон Дір», який придбали минулої осені. Всі посіви добре перезимували і по мерзлоталому грунту озимі підживили рідкими мінеральними добривами КАС та аміачною селітрою. До речі, КАС не містить у своєму складі вільного аміаку і тому є універсальним за способом та строками внесення. Їх використання набуває суттєвої переваги у посушливі роки. Щоб рослини могли поглинути азот, тверді азотні добрива потрібно розчинити у воді, яка за умов посухи є дефіцитом. Цей важливий агрозахід проводили Віктор Сєбєльов і Володимир Коптєлов.
Озиме жито у господарстві сіють в основному на зелений корм тваринам.

pole2

На знімку: працівники ФГ «Моноліт» Семен Тишковець та Ігор П`явка підживлюють  посіви озимих мінеральними добривами

Цієї весни прикрити вологу в господарстві необхідно на площі 1800 га, цей агрозахід проводиться у дві зміни, на даній роботі задіяні механізатори Олександр Тишковець, Микола Тишковець, Володимир Любий і Олександр Матвієнко.
У народі кажуть: «Посій ячмінь у грязь, будеш князь», тож слідуючи даній мудрості, до сівби ячменю приступили на початку березня і вже посіяно 200 га сортів «фенікс», «донецький 15» та «геліус». Також, як сказав у розмові зі мною головний агроном ФГ Володимир Погрібняк, посіяно 50 га вівса і 50 га багаторічних трав. Сівбу проводили з мінеральними добривами.
Всі працюючі у полі забезпечені смачними гарячими обідами.

Весняна погода мінлива, тому під час негоди механізатори господарства займаються підготовкою до сівби пізніх зернових і технічних культур - кукурудзи та соняшника. Адже, згідно технології вирощування, необхідно ретельно підготувати грунт, сівбу проводити в оптимальні строки. А зважаючи на те, що в останні роки спека починається вже на початку травня, необхідно ще й посіяти у найкоротші строки, щоб рослини встигли прорости і набратися певної енергії для подальшого росту. Зараз господарство закупляє посівне насіння даних культур вітчизняних і зарубіжних селекцій.

pole3

На знімку: механізатори Олександр Шульга і Віктор Бурлачка проводять сівбу ячменю новим агрегатом фірми Джон Дір

Если не удалось справиться с обслуживанием автомашин и техники своими руками, то узнайте о всех услугах Аверс-Центра Бош Авто Сервиса: ремонт не только легковых автомобилей всех марок (от электроники до тонкой настройки двигателей и бортовых компьютеров), но и грузовых машин и тракторов. Можно даже заказать специализированный сервис с выездом к заказчику, если поломка случилась в поле или в дороге. Сервис проводится диллерским оборудованием, а замена производится только официальными запчастями или достойными аналогами.

Кожного року у сільгосппідприємстві оновлюють машинно-тракторний парк. Як вже сказала, нещодавно придбали посівний комплекс фірми «Джон Дір», який дає можливість проводити заплановані роботи якісніше і в більш короткі строки. Оновлено і ґрунтообробну техніку – закуплено глибокорозпушувач для основного обробітку грунту і широкозахватний культиватор. Завдяки застосуванню глибокорозпушувача поліпшуються умови вирощування сільгоспкультур, адже розпушування грунту на велику глибину забезпечує оптимальний водоповітряний режим і утворює дренаж для талої і дощової води.

Олена КОЛЕСНІКОВА.