Общество

Весна іде, красу несе…

Весна іде, красу несе…

smittjaНарешті зійшов сніг, яскравіше засвітило сонечко, голосніше заспівали пташки, ще трохи – і зазеленіє все навколо, розквітне. Весна іде, красу несе, - згадуються слова народної пісні. Але не тільки красу несе весна, а ще купи сміття на узбіччях доріг, на вулицях, біля під’їздів багатоквартирних будинків. Вони з’явилися з-під снігу замість підсніжників і тепер «милують» око всіх жителів і гостей району. А про зиму, улюблене багатьма  свято Новий рік ще довго нагадуватимуть ялинки,  розкидані по всіх вулицях. Цікаво, що більшість з них лежить саме там, де зупиняється машина для збирання сміття.

Мабуть важко було мешканцям одного з будинків на 14 кварталі донести ялинки кілька метрів до машини, то вони поклали їх серед вулиці. І кожного ранку десятки людей, виносячи сміття, проходять повз них, чи то не помічаючи їх, чи то милуючись ними… А може чекають, коли хтось прийде прибирати на їхніх подвір’ях, під їхніми під’їздами. Чомусь  не усвідомлюють жителі селища, що чистота на вулицях залежить тільки від них самих, звикли когось звинувачувати – найчастіше селищну раду, КП «Житлово-комунальне господарство». Але ж мудрі люди говорять: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять». А ми кидаємо сміття, де завгодно, і чекаємо, доки хтось за нами його прибере. А коли приберуть, знову кидатимемо. Скільки жила на 14 кварталі, стільки пам’ятаю смітник біля гаражів – і не перерахувати, скільки разів  його звідти вивозили, але він вперто з’являється знову і росте з кожним днем. До речі, цей смітник теж знаходиться там, де зупиняється машина, яка вивозить сміття. А скільки їх ще таких – по всіх вулицях?!

То хто ж винен у тому, що наша Борова з квітучого селища перетворюється на величезний смітник? Мабуть, керівники  району,  які не хочуть за нами прибирати, а навесні чомусь нас «виганяють» на суботники, змушують наводити лад на вулицях, біля під’їздів, у яких живемо. Та хай би лежали ті купи сміття й далі: виросте трава, їх скоро не буде помітно в бур’янах. Навіщо тільки машина їздить збирає сміття, витрачає пальне? Всі мешканці 14 кварталу носитимуть сміття за гаражі, провулку Миру – до магазину, розташованому на автовокзалі, та й на кожній вулиці можна знайти не один смітник. Потім Борову атакують щури, епідемії… Чи може час схаменутися? Прибрати в під’їзді, біля нього, влаштувати суботник, не чекаючи запрошення, виносити сміття на машину, а не утворювати смітники будь-де. І тоді наше селище розквітне весняними квітами, а не яскравими папірцями й пакетиками, які вітер розносить по всіх вулицях.

Тетяна ГУНЬКО.