Общество

У росяні вінки заплетені суцвіття

У росяні вінки заплетені суцвіття

bibliotДо ніг тобі, титане, кладемо

Ми чуємо тебе Кобзарю, крізь століття

 Тебе своїм сучасником звемо.

  В.Симоненко.

Кожна нація має своїх титанів. Таким нескореним Прометеєм для нас був, є і завжди буде Тарас Григорович Шевченко, бо він поклав своє життя на алтар служіння народові. Так розпочалася пізнавальна подорож нелегкими життєвими стежками Тараса Шевченка. На захід були запрошені учні 7Б класу Борівської ЗОШ №1, класний керівник Маклова Катерина Петрівна.

Поетові думи, біль і страждання, надії і сподівання, хвилини радості і тривоги лягли рядками на папір і зібралися у поетичній збірці “Кобзар”. Події, що входять до книги, складались на тернистих дорогах поетового життя, писались то в мандрах, то в казематах. Під геніальним пером великого Кобзаря наша рідна мова заграла всіма барвами, зазвучала ніжно, заполонила людські серця. Діти читали вірші із збірки: “Сон”, “Світе ясний”, “Мені тринадцятий минало”, “Садок вишневий коло хати”...

А пісні на його слова  “По діброві вітер виє”, Думи, мої думи”, “Реве та стогне Дніпр широкий” школярі слухали у запису.

Неперевершений талант Шевченка і в живописі. Тарас малює портрети, картини, зарисовує пам’ятки минулого, робить ілюстрації до своїх віршів. Школярі переглянули фрагменти картин з величезної спадщини художника.

І як не пишатися нам, його нащадкам, що слово співця України лунає на десятках мов. Для всіх нас найвищим взірцем є і зостанеться Шевченко. Провідною зорею світить і світитиме нам його невмируща творчість :

Кобзарева струна не вмира, в його пісні розборкані крила, його пісня од схилів Дніпра у безсмертя шляхи проложила.

Олена Волкова.Бібліотекар районної бібліотеки для дітей Борівської ЦБС.