Общество

НА СТРУНАХ ДУШІ

НА  СТРУНАХ  ДУШІ

bandyrКОНЦЕРТ  АНСАМБЛЮ  БАНДУРИСТОК «БЕРЕГИНЯ»

Український народ, як і кожен народ світу, має свої святині. Однією з таких святинь, національною гордістю нашого народу є творчість Тараса Григоровича Шевченка.

Він уперше заявив про себе як поета, видавши невелику збірку поезій, що мала назву «Кобзар», яка стала символічною і дала друге ім’я поетові.

Із полум’яних творів Кобзаря весь світ дізнався, що є така прекрасна країна — Україна, з її чудовим, добрим, роботящим народом, прекрасною мовою, піснями, героїчною і трагічною історією.

Тарас Шевченко підніс українську мову, поезію до світового рівня. Про неоціненну роль великого поета в цьому написав Володимир Самійленко у вірші «Українська мова», який присвятив пам’яті Т. Г. Шевченка.

Наша мова - то чудовий діамант, що лежав на дорозі, прибитий пилом, ніким не помічений. Але знайшлася людина, яка підняла той скарб, витерла його від пилу і вставила у коштовний вінець. І сталося диво - камінь той за-сіяв ясним промінням, дивуючи весь світ своєю красою. Людина та - Тарас Шевченко, а коштовний діамант - то наша мова.

Минулої суботи у ра-йонному будинку культури  святкували 200-річчя з Дня народження Великого Кобзаря. У фойє та на сцені в обрамленні українських рушників  - портрети Т.Г. Шевченка. Присутні могли ознайомитися з книгами про видатного сина українського народу, його творами.

Цього ж дня в Боровій  під патронатом народного депутата України, Героя України, Президента Громадської спілки «Соціальний Рух Поваги» Віктора Остапчука відбувся концерт  ансамблю бандуристок «Берегиня»  Донецької музичної академії. Присутні стоячи  аплодували  виконавицям задушевних українських пісень на слова Т.Г. Шевченка, українських народних та сучасних українських пісень, а також керівнику колективу, лауреату  Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах імені Станіслава Людкевича (Канада, Торонто) Олені Симоновій.

…У бандури незвичайний звук. Здається, у неї є душа, яка проявилась буквально з першої хвилини гри і торкнулася серця кожного глядача, присут-нього того дня на концерті.

Любов  МУХІНА.

            *   *   *

Концерт бандуристок дуже сподобався борівчанам. За його організацію  жителі Борівщини висловлюють щиру подяку народному депутату України, Герою України Віктору Остапчуку.