Міжнародний день онкохворої дитини

  Міжнародний  день  онкохворої  дитини

У вересні  2001 року в Люксембурзі на черговій зустрічі Міжнародної конфедерації батьків, чиї діти хворі на онкологічні захворювання, було прийнято рішення про проведення Міжнародного дня дитини, хворої на рак.

Це не день відчаю, а свято перемоги малюків і дорослих, лікарів, родичів хворих і всіх, хто не байдужий до чужого горя, над страшною недугою - злоякісними пухлинами дитячого віку.

Щороку 175 тис. дітей на нашій планеті отримують діагноз «рак», і майже 90 тис. з них помирають від цього захворювання. Точна кількість нових випадків невідома, оскільки у багатьох країнах реєструються не всі хворі на рак діти. Такі цифри просто вражають, адже 70% всіх онкологічних захворювань у дітей є виліковними, якщо діагностуються та лікуються на ранній стадії.

В Україні онкологічні захворювання посідають друге місце серед причин смертності дітей віком від 5 до 14 років, поступаючись лише перед нещасними випадками. За статистикою, щороку в нашій країні кількість онкохворих дітей збільшується на 1000. Значну роль у вирішенні проблем онкозахворювань у дорослих та дітей в Україні відіграє новостворений Національний інститут боротьби з раком.

Батькам необхідно знати, що дитячий рак - не смертельний вирок. Сучасна медицина здатна протистояти цій жорстокій хворобі. Сьогодні вчасно пролікована пухлина не є фатальним випадком!

Найголовнішою проблемою дитячої онкології в Харківській області, як і по Україні в цілому, є запізня діагностика злоякісних захворювань. Переоцінити важливість цього моменту складно, оскільки діти, на відміну від дорослих, при своєчасній діагностиці мають 70-80% шансів на повне одужання.

На диспансерному обліку у Харківській області 1.01.2013 р. перебувала 341 дитина, а на 1.01.2014 р. - 337 дітей із злоякісними захворюваннями.

Рівень захворюваності дітей на рак зменшився порівняно з минулим роком і становить 9,4 на 100 тис. населення (у 2012 році- 11,8).

Діагностувати рак завжди складно. Але кожний дільничний педіатр повинен пам’ятати, що симптоми цього грізного захворювання різноманітні і при першій підозрі дитину краще проконсультувати у спеціаліста, бо це допоможе врятувати її життя. Проблема полягає в тому, щоб батьки вчасно звертались до лікаря. Вони повинні слідкувати, чи не бліда дитина, чи не погіршився у  неї апетит, чи не з’явився висип, крововиливи на шкірі, кровоточивість ясен, чи не збільшились лімфатичні вузли, не з’явилася пухлина. Хвороба виліковується у 80% випадків, у  85% дітей вона переходить у ремісію. Тобто через 5 років після лікування дитину можна вважати такою, що одужала.

Боротьба з онкологічними захворюваннями є складною соціальною проблемою, тому дуже важливо поліпшити інформування суспільства щодо проблеми дитячих онкологічних захворювань.

Батьки повинні знати, що спосіб їх життя, шкідливі звички та життєві помилки можуть позначатися на здоров’ї їх дітей!

Олена Волкова.Лікар онколог.


Новости Украины - trudovaslava.info

 
 

Еще из этой рубрики:

Здесь вы можете написать комментарий к записи "Міжнародний день онкохворої дитини"

* Текст комментария
* Обязательные для заполнения поля


Архивы
Наша статистика
Яндекс.Метрика
Читать нас
Связаться с нами