Официально

Збережіть зелений цвіт!

Збережіть  зелений цвіт!

Щовесни на території України надзвичайно великих обсягів набуває торгівля ранньоквітучими весняними рослинами – так званими первоцвітами. Масовий збір на продаж квітконосів рідкісних рослин призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення. Крім цього, дуже часто первоцвіти знищуються з підземними частинами, що призводить до фізичного знищення популяцій.

Жителі Борівщини! Будьте  свідомими і не губіть  декоративні дикоростучі рослини лише задля примхи насолодитися їхнім запахом і красою.

Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті лісу як природного комплексу, є його  невід’ємною частиною. Можна відновити пам’ятки мистецтва, історії, але неможливо відродити зниклі види, які „творились” десятки тисяч років. І не людиною, а природою.

Так, відповідно до вимог законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ» та «Про червону книгу України» на території області з 11 лютого по 15 червня цього року організовано проведення природоохоронної акції «Первоцвіт-2013»

З метою недопущення порушення вимог природоохоронного законодавства в частині незаконного збору і заготівлі, торгівлі рідкісними та зникаючими ранньоквітучими рослинами і первоцвітами, органами місцевого самоврядування були прийняті відповідні рішення щодо заборони продажу на торгівельних майданчиках, вулицях, площах району рослин, що знаходяться під загрозою зникнення і занесених до Червоної книги України.

Весняні свята не мають шкодити природі, адже  більшість ранньоквітучих рослин є рідкісними та зникаючими видами.

Райдержадміністрація.