Общество

Увагу охороні праці при проведенні весняно-польових робіт 2014

З приходом весни та настанням сприятливих умов у підприємствах  сільського господарства розпочинаються весняно-польові роботи. Цей травмонебезпечний період в сільськогосподарському виробництві зумовлений максимальним напруженням, перенасиченістю праці, що призводить до помилкових дій, нехтування безпекою та відсутністю належного контролю за безпечним виконанням робіт з боку інженерно-технічного персоналу. Під час виконання цих робіт працівникам доводиться проводити  цілий комплекс робіт із застосуванням мінеральних добрив, гербіцидів, протруювачів які використовуються при виконанні  підживлення посівів, протравлення та перевезення насіннєвого матеріалу. Під час сівби використовуються отрутохімікати.

Перед початком виконання робіт  працівникам, задіяним на цих роботах,  необхідно пройти медичний огляд та відповідні інструктажі з охорони праці. Керівникам і спе-ціалістам підприємств необхідно контролювати беззаперечне виконання всіма працівниками норм охорони праці, в тому числі й забезпеченість та носіння спеціального одягу та використання засобів індивідуального захисту.

В ході проведення перевірок сільськогосподарських підприємств було встановлено, що керівництво підприємств недостатньо проводить цю роботу, а в деяких взагалі  вона не проводиться. На підприємствах, де меха-нізатори забезпечуються спецодягом та засобами індивідуального захисту,    всупереч вимогам нормативних актів з охорони праці не завжди використовуються засоби індивідуального захисту, чим механізатори самі наражають себе на небезпеку. Досить часто  працівники мотивують свою безвідповідальність тим, що в респіраторах працювати спекотно та й незручно. Але жодний з них не замислюється про своє здоров’я, яке таким чином можна пошкодити одразу, а можливо симптоми захворювання  проявляться з  часом. Як приклад, можна навести нещасні випадки з працівниками, які працювали з отрутохімікатами в 80-х та 90-х роках минулого століття, а в даний час у них встановлено професійні захворювання.

З метою недопущення подібних фактів керівники підприємств та особи, відповідальні за охорону праці, повинні більш жорстко контролювати та присікати випадки безвідповідального ставлення працівників до своєї безпеки.

Більшість нещасних випадків на виробництві та професійні захворювання трапляються із-за особистої необережності і невиконання працівниками елементарних норм охорони праці.

Тому закликаємо як працівників, так і роботодавців приділяти особливу увагу при виконанні робіт як самими працівниками, так і їх оточуючими. Не можна нехтувати нормами охорони праці при виконанні весняно-польових робіт.

Оксана Гамора.

Начальник управління праці та соціального захисту населення Бо-рівської РДА.

Владислав Дубинський.Страховий експерт з охорони праціІзюмського відділення ВД ФСНВУ.           

Володимир Кавун. В.о. начальника управління агропромислового розвитку Борівської РДА.