Общество

З піснею по життю

З  піснею  по  життю

piskuСело Піски-Радьківські  –це маленька частинка України. І те, яким воно є, чим  живе, у що вірить, залежить повністю від тих, хто проживає в ньому. А живе в  нашому селі багато працьовитих людей, яких можна вважати видатними особистостями . Люди, які  впливають своєю працею на розвиток села, які залишають після себе слід в історіі.

 Серед таких людей, якими пишаються жителі села Піски-Радьківські, є учасники фольклорного колективу «Українські вечорниці». Він був створений  ще у 1979 році і вже через 7 років отримав почесне звання народного, має велику     кількість   дипломів, грамот та подяк.

Їх виступ на виставці народних досягнень  у Москві приніс величезний успіх і дав поштовх для подальшого розвитку гурту.

У 1990 році колектив взяв участь у другому Міжнародному фестивалі фольклорного мистецтва в Києві, у 1992-му відбулася зустріч з українською діаспорою у Волгограді.  У 2001 «Українські вечорниці» займають призове місце у Всеукраїнському фестивалі фольклорних колективів в Охтирці, колектив - учасник  Міжнародного фестивалю традиційної народної культури «Покуть» у Харкові та є постійним учасником обласних регіональних фестивалів пісенно- обрядових фольклорів: «Сьогодні купала, а завтра Івана», «Масляна», «Весілля в Малинівці», «Печеніжське поле» та багато інших.

 У 2012 році народний фольклорний колектив «Українські вечорниці» в черговий раз підтвердив звання народного. Керівник колективу Чуйко Валентина Вікторівна - чуйна, талановита людина, яка зберігає традиції гурту та залучає талановитих  людей до колективу. В той час, коли в селі так багато одиноких людей, основним джерелом інформації  для яких є лише телевізор, зустріч односельчан з чудовим колективом стала  живим спілкуванням сельчан, де  кожен має можливість поділитися історією свого  життя,     своєї долі. А об`єднує людей справжня любов до української пісні. Під чарівний спів колективу не одне покоління молодят стало на весільний рушник. Разом з аматорами сільського будинку культури вони постійно радують концертами  не тільки односельців, а й жителів району. І головною    нагородою  для них є те, що люди із задоволенням  слухають їх чарівний спів.

Сьогодні колектив налічує 12 чоловік.  Життя кожного з них  цікаве й цінне, є прикладом для сьогоднішніх поколіннь.

Одна з учасниць Масич Тамара Єгорівна – в минулому передова доярка колгоспу «Червоний маяк», має Почесні грамоти та нагороди, мама трьох дітей, добра, чуйна. Її прекрасні вишивки неодноразово прикрашали  виставки, які проводилися у нашому селі, районному центрі та області.

Колеснік Валентина Павлівна – мати-героїня, вона  виховала п`ятеро дітей, працювала бригадиром городньої  бригади,  майстриня кулінарної справи.  Вареники, млинці,  пиріжки, пампушки, ватрушки,  приготовані її руками, най-смачніші.

Петренко Ольга Василівна  прийшла в колектив  на зміну своїй матусі Хаустовій Раїсі Кирилівні. Чуйна, весела,  дзвінкоголоса, душа колективу.

 Петренко Ніна Степа-нівна  в минулому працівнивник торгівлі, вона пунктуальна, відповідальна, завжди вислухає, допоможе і порадою, і ділом.

 Хандога Віра Олексіївна - соловейко колективу. Це жіночка, яка не знає втоми, ні хвилиночки не сидить без діла, працьовита  та весела, енергійний заряд колективу.        

Гончаренко Раїса Федорівна в минулому працівник заводу в місті Краматорськ, турботлива господиня, всі проблеми вирішує швидко та завчасно.

 Котлярова Ганна Степанівна - найстарша учасниця колективу, цього року відзначатиме  78 років з дня народження. Вона мати-героїня, виховала 8 дітей. У минулому - працівник свиноферми колгоспу  «Червоний маяк». За плідну працю має нагороди  та подяки.

 Басова Ольга Іванівна дзвіночок  гурту. Чуйна,  добра, справедлива, разом з усіма піклується про збереження колективу.

Вербицька Катерина Степанівна  незважаючи  на сніг та вітер добирається на кожну репетицію з села Лозова Донецької області. Відповідальна, добра, чуйна, піклується про згуртованість  свого колективу.

Гарний настрій «Українських вечорниць» підтримує музичний керівник Бебешко Юрій Васильович.

Колектив сільського будинку культури  вітає  всіх учасників фольклорного колективу  та їх наставників Коновалову Марію Макарівну, Петренко Сіму Кирилівну, Шевченко Олександру Власівну, Хаустову Раїсу Кирилівну, Лиманську Варвару  Василівну, Білокопиту Наталію Степанівну  зі святом і бажає : хай Бог дасть здоров`я і сили, весна  дарує молодість і цвіт, щоб ви добро на цій землі творили з любов`ю в серці ще багато літ. 

Валентина  Бебешко. Директор Піско-Радьківського СБК.