Безопасность

ОБЕРЕЖНО: ТОНКИЙ ЛІД!

ОБЕРЕЖНО: ТОНКИЙ ЛІД!

З настанням весни лід на водоймах став тонким і крихким, тому виходити на нього дуже небезпечно.

            Якщо ви провалилися під лід, не панікуйте, починайте голосно гукати на допомогу, при цьому необхідно хутко скинути рибацькі речі та по можливості верхній одяг, який при намоканні стає доволі важким. Після цього широко розкиньте руки по краях льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Оцінивши ситуацію, та визначивши візуально можливий бік пролому де менше тріщин та товще лід, намагайтеся, не обламуючи краю пролому, без різких рухів вибратися на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги, або наповзати спиною, широко розкинувши руки та інтенсивно працюючи ногами, як при плаванні, наштовхаючи тіло на лід.

            Вибравшись із льодового пролому, не встаючи, відкотіться по можливості як- найдалі, а потім відповзайте у той бік, з якого ви прийшли і таким чином перевірили міцність льоду. Будьте обережні до самого берега, а там вжийте усіх заходів для зігрівання, та якнайшвидшого потрапляння до тепла.

            Якщо на ваших очах провалилася людина, не кидайтеся стрімголов на допомогу без належних підручних засобів для проведення рятування. Озброївшись даними засобами (мотузка, буксирний трос, зв’язані ремені, шарфи, довга дошка, або гілка), голосно сповістіть потерпілого, що ви йдете йому на допомогу. Не доходячи декілька метрів до місця пригоди, починайте повзти, щоб самому не потрапити до пролому, а краще якщо вас буде підстраховувати ще хтось за обв’язану навколо вас мотузку. Підібравшись таким чином на відстань наявного у вас рятувального засобу, голосно сповістіть потерпілого що ви подаєте йому цей засіб і щоб він міцно тримався за нього та допомагав собі ногами. Врятувавши потерпілого, допоможіть йому переодягнутись та якнайшвидше доправте його до тепла.

І наостанок, виходячи на небезпечний лід, пам’ятайте, що для  близьких та рідних ваше життя дорожче за кілька кілограмів вловленої вами риби.

 Віталій Сернецький.Провідний інспектор Борівського РС ГУ ДСНС України у Харківській області.